×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Mežotnes pilī pirmo reizi uzziedējusi 20 gadus veca monstera

monstera_zieds2

Mežotnes pilī monsteras telpaugam pirmoreiz ir uzziedējis unikāls zieds, aģentūru LETA informēja Mežotnes pils Pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītāja Ilze Djačuka.

Viņa skaidroja, ka monstera Mežotnes pils zāles rotā jau 20 gadus, un pils darbinieki stāsta, ka šāds zieds ir uzziedējis pirmo reizi 20 gadu laikā. Monsteras auga lapas ir sirdsveida. Ja monsteru audzē gaišā vietā un ne pārāk sausā gaisā, lapu malās rodas iešķēlumi. Ideālos apstākļos lapas izaug lielas, tajās izveidojas ovāli caurumi.

Monstera ir viegli audzējams telpaugs, kas spēj augt pusēnā un samērā labi pacieš sausu gaisu. “Ja lapas kļūst nespodras, to spīdumu var atjaunot, noslaukot ar drāniņu, kas samērcēta paniņās, vai apsmidzinot ar lapu spīdumu. Monsterai ideāli piemērota ir gaiša vieta, kuru neapspīd tieša saule, un paaugstināts gaisa mitrums. Vasarā augu bagātīgi laistiet ar siltu ūdeni, regulāri pievienojot šķidro mēslojumu, bet ziemā laistiet mazāk,” par auga īpatnībām skaidroja Djačuka.

Viņa uzsvēra, ka monsteru nedrīkst bāzt mutē, jo visas auga daļas ir indīgas, izņemot gatavos augļus, kas istabas apstākļos ļoti reti nogatavojas, jo augs telpās parasti neuzzied.

Mežotnes pils darbinieki aicina braukt ciemos un apskatīt šo brīnumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+