×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. marts, 2016
Drukāt

Mežs: Lielbritānijā ir maz mūsu tautiešu, kuri pārtiek tikai no pabalstiem (4)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Lielbritānijas iespējamās pabalstu izmaiņas lielu ietekmi uz tautiešiem Lielbritānijā tā arī neatstās, jo salīdzinoši maz cilvēku tur devušies, lai pārtiktu tikai no tiem, uzskata Starptautiskās Migrācijas organizācijas Rīgas biroja vadītājs Ilmārs Mežs.

Runājot par Lielbritānijas iespējamo izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) un iespējamām pabalstu izmaiņām, Mežs aģentūrai LETA norādīja, ka šāda pabalstu sistēmas izmantošana nav taisnīga arī gadījumos, ja tiek saņemta nauda par bērnu, kurš Lielbritānijā nemaz nedzīvo.

“Mēs taču Latvijā arī nepiekristu scenārijam, ka pabalsts tiek maksāts par bērniem, kuri dzīvo citās valstīs. Kaut gan tas attiecas uz gadījumiem, ja tajā valstī pabalsts ir mazāks nekā Latvijā. Tā laikam ir tikai Bulgārijā. Ja bulgāru ģimene dzīvo šeit, mēs maksājam tos 11 eiro par pirmo un 22 eiro par otro bērnu ģimenei. Arī tad, ja bērni šeit nedzīvo,” viņš pauda.

Starptautiskās Migrācijas organizācijas Rīgas biroja vadītājs arī zināja sacīt, ka tie ārvalstnieki, kuri devušies uz Lielbritāniju, lielākoties izmanto piedāvātās darba iespējas, tostarp mazāk kvalificētajās jomās. Viņš pieļāva, ka lielākajai daļai cilvēku šāda iespēja šķiet vilinošāka par “vienkāršu sēdēšanu uz pabalstiem”.

Turklāt gadījumā, ja Lielbritānija gaidāmajā referendumā tiešām nobalsos par izstāšanos no ES, lielas tautiešu plūsmas, atstājot valsti, nav gaidāmas. Viņa ieskatā iespējas atrast darbu un strādāt Lielbritānijā saglabāsies, jo Lielbritānijas amatpersonas lieliski saprot, ka darbaspēks no Austrumeiropas spējis nest pievienoto vērtību valsts ekonomikas augšupejai. Savukārt pabalstu apjomi uz šī fona esot salīdzinoši niecīgi.

“Jautājums gan ir – vai balsojuma trakumā Lielbritānijas iedzīvotāji maz pievērsīs uzmanību pētījumiem?” vaicāja Mežs, kura ieskatā referendums drīzāk būs emocionāls.

LETA jau ziņoja, ka pēc smagām sarunām ES dalībvalstu līderi panāca vienošanos par Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerona pieprasītajām bloka reformām.

Vienošanās palielina iespēju, ka referendumā par Lielbritānijas turpmāko dalību ES, kas varētu notikt 23.jūnijā, briti tomēr izšķirsies par palikšanu blokā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. tadam mezham par tautieshiem arzemes?

 2. Mežs pats pārtiek no pabalstiem!

 3. es pārtieku no pabalsta, bet vēl nespēju tikt prom Atbildēt

  Arī tad ja saņem vai taisās saņemt pabalstus(ja tajos iekļauj arī piemaksas – par pārāk maz stundām, par bērniem, slimības lapas, utt.), tad šīs izmaiņas absolūti neskars tos, kas ieradušies pirms ~ 6 gadiem(konkrētus datumus neatceros) – faktiski lielākā daļa viesstrādnieku ieradās pirms šī termiņa.
  Pārējos skars citas izmaiņas – piemēram, nu jau kādu laiku tiek ieviests Universal Credit, kas apkopo visus pabalstus, jo savādāk bija tā, ka bija cilvēki kas saņēma vairākus pabalstus un kopsummā sanāca daudz vairāk kā strādājot… Arī tagad sāk apcirpt bērnu pabalstus, ir iestatīti īres pabalsta griesti, utt.

  2 miljoni viesstrādnieki UK no ES austrumiem gadā notērē 1 miljardu pabalstos(nezinu vai tajā skaitlī bija arī ārstu izmaksas, bet ja lielākā daļa ir veselīgi un neizmanto ārstus, tad neko diži liela tā starpība nebūs) – no tiem 150 – 200 miljoni tiek tērēti uz pilnīgi nestrādājošiem, kā es. Latvijas budžeta sastādītāji ar šādu 2 miljonu cilvēku patēriņu labklājībai(tikai 1 miljards) būtu absolūtā svētlaimē… tiesa gan – vidējā alga melno darbu viesstrādniekiem ir vismaz 4 – 5x daudz augstāka par tādu pašu darbu, kā Latvijā – ar tādām pašām vai pat zemākām cenām(īre, elektrība) un izskatās, ka nu jau arī nodokļiem. Jā, ja jūs esiet amatpersona, jums visizdevīgāk ir būt par amatpersonu Latvijā, jo UK amatpersona var arī saņemt mazāku algu… jo visa nauda aiziet iedzīvotāju labklājības nodrošināšanai, jo pretējā gadījumā var neievēlēt.

  Ja raugās uz šo visu globāli, tad nekas iepriecinošs – mēs dzīvojam ekonomisko pārmaiņu laikā, kur roboti nomaina vienmuļu darbu darošos strādniekus. Nākamie būs robotizēti autopārvadātāji utt. Vienīgais labums, ka cilvēkiem beidzot ir iespēja koncentrēties uz radošām profesijām, jo vienmuļš darbs nebūs jādara.

  Referendums ir nodeva vēlētājiem, jo nevienam britam nepatīk, ka viņa labklājību ietekmējošos pabalstus atņem… Tāpēc, ka ES viesstrādnieki ir ar vismazākajām tiesībām un vismazākā skaitā no visiem, kas saņem pabalstus, tie arī nonāk grēkāžu lomā. Tā ir bērnudārza domāšana. Bēgļiem UK iztērē vairāk, arī pāris miljardus gadā piešķir trešās pasaules valstīm. Tā ir sava veida filozofija, kas liek dalīties ar savu bagātību, bet tai ir daudzi trūkumi.
  64% no britiem saņem pabalstus, no tiem:
  15% ir pensionāri

  9% no pabalstu saņēmējiem nav strādājuši savā mūžā nemaz
  36% ir strādājuši 5 gadus vai vairāk
  – visi pārējie ir strādājuši mazāk par 5 gadiem

  Ja es tā saprotu, tad UK nav mazāks bardaks par to, kas un kā tiek tērēts, kā tas ir Latvijā. Vienīgā atšķirība, ka UK tevi nepasūtīs vai vēl trakāk – neiesūdzēs tiesā par slepenas informācijas izpaušanu, ja paprasīsi lai amatpersonas dod atskaiti par to ko viņi dara.

Draugiem Facebook Twitter Google+