×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
24. februāris, 2017
Drukāt

Mežs: Mums Eiropā nekad nav bijusi nekāda bēgļu krīze (12)

Foto: LETAFoto: LETA

Demogrāfs Ilmārs Mežs.

Mums Eiropā nekad nav bijusi nekāda bēgļu krīze, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda Starptautiskās Migrācijas organizācijas Rīgas biroja vadītājs Ilmārs Mežs.

Viņaprāt, Eiropas Savienībā (ES) ieradušos bēgļu skaits uz cilvēku kopskaitu ir nenozīmīgs. “Latvijai tā vispār ir pilīte,” pauda Mežs.

“Nav jau tā, ka Latvija nevarētu tikt galā, bet savā ziņā esam viņus un savus partnerus nostādījuši negodīgā situācijā,” piebilda eksperts. Proti, valsts uzņem bēgļus, bet vēlāk “izrādās, ka viņiem ir jāizvēlas – vai nu mājoklis vai ēdiens”. Abus ar valsts nodrošināto atbalstu saņemt nav iespējams, norādīja Mežs, piebilstot, ka tādējādi cilvēki tiek spiesti aizbraukt.

Mežs aicināja ņemt piemēru no Igaunijas, nodrošinot patvēruma meklētājiem dažādās vietās Latvijā vismaz pagaidu sociālās istabiņas.

Viņš gan apšaubīja, ka jautājums esošajā politiskajā situācijā ātri virzīsies uz priekšu.
LETA jau ziņoja, ka ES pārvietošanas programmā Latvija 2015.gadā solidāri ar citām ES dalībvalstīm ir apņēmusies divu gadu laikā pārvietot 531 personu – 295 no Grieķijas, 186 no Itālijas un 50 no Turcijas bēgļu nometnēm.

Līdz šim Latvija šajā programmā uzņēmusi 226 personas. No pārvietotajiem ārvalstniekiem desmit personām piešķirti bēgļa statuss, bet 147 cilvēkiem piešķirts alternatīvais statuss.

Trešdien intervijā LNT biedrības “Patvērums “Drošā māja”” vadītāja Sandra Zalcmane pastāstīja, ka no ES īstenotās patvērumu meklētāju pārvietošanas programmas Latvijā patlaban palikuši pieci cilvēki – viena trīs cilvēku ģimene un divi patstāvīgi patvēruma meklētāji, no kuriem viens jau tuvākajā laikā plāno valsti pamest.

Jāmin gan, ka nākamajā dienā pēc šī paziņojuma uz Latviju no Grieķijas pārvietoti 19 patvēruma meklētāji no Sīrijas, tai skaitā deviņi nepilngadīgi bērni.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Jā,jums tiešām nekāda krīze nedraud!

 2. Mežs nepareizi rēķina. Latvijā SVEŠO ir apmēram 40%. Nevienā (!) citā Eiropas (vai pat pasaules?) valstī nav tik traģiska situācija. Turklāt Latvijas svešie nav nemaz integrēti (atšķirībā no situācijas citās valstīs); nāk no vienas , pie tam Latvijas valstiskumam nedraudzīgas valsts; pārsvarā ir naidīgi noskaņoti pret Latvijas valtiskumu un nicīgi pret latviešu tautu. Situācija ir sramatiski unikāla

 3. Vai cienījamais eksperts zina arī to, cik daudziem no mums bērni šo valsti ir pametuši tieši šāda iemesla dēļ? Šeit runāju vairāk par tiem, kuri dzīvojuši provincē, jo ko dod māja laukos, ja darbs, ja vispār dabūjams, galvenokārt Rīgā. Ja jaunietim piedāvā minimālu algu, jo pieredzes taču nav, kaut ar augstskolas izglītību, tad tieši tā- mājoklis vai ēdiens.

 4. Mežs parāk ilgi saņēmis labu algu no ano birokrātijas – domāšanas spējas acīmredzami atrofējušās…

 5. Kādā veidā Mežs ir aizgājis neceļos? Freiberga caur vervēšanu savā darbavietā Augstskolā Kanādā cik saprotu. Kur būtu ideāla tipiska vide sādai vervēšanai.
  Kā Mežs?
  Jāstudē šie veidi, kā notiek darbs ar kadriem. Kā čekas laikos, bāc… Darbs zinātniekiem

 6. Kungs šķiet iesaistījies naudīgā ANO projektā un cīņu par Latvijas bērnu nākotni nomainījis pret rūpēm par klaidoņiem.

 7. Man ir aizdomas, ka Latvijas ierēdņi, kas brauc pēc imigrantiem uz Itāliju, Turciju un Grieķiju, māna šos cilvēkus un nestāsta patiesību par Latviju. Ja stāstītu patiesību, tad taču šie imigranti šurp nebrauktu, bet dotos taisnā ceļā uz Vāciju.
  Kam tas viss ir izdevīgi?

 8. Kā latvietim (vismaz pēc vārda un uzvārda spriežot) un demogrāfam,Ilmāram Mežam vispirms vajadzētu padomāt par savas tautas demogrāfiju!

 9. Savā ziņā,nav visai godīgi,aizrādīt citiem,bet pašam neziedot bēgļiem neviena paša centa! Censties tikai pašam nopelnīt uz bēgļu problēmas rēķina!Te vajadzētu piebilst vēl,ka Meža kungs nav pat pamanījis,tādu nebūtisku sīkumu,ka no Latvijas aizbrauc ne tikai daži desmiti bēgļu! Latviju ir pametuši arī 320.000 valsts pamatiedzīvotāju! Tajā skaitā ap 1000 zinātnieku!

 10. Tā jau arī padomju laikā sākās bēgļu uzņemšana no Krievijas – pagaidu sociālās istabiņas (barakas), tad uzcēla kādu rūpnīcu, tad bērnudārzu, skolu, kultūras namu, stadionu – un tā bez maz miljons 1 000 000
  laika posmā no 1946. līdz 1990. iedzīvojās Latvijā.

 11. Vēl viens poļitruks! Atbildēt

  Eiropā bēgļu krīze,tiešām,nav bijusi nekad.Bēgļu krīze ir Eiropas Savienībā! Taču,tā vietā,lai pārgudri spriedelētu un pamācītu tautu,Mežam vispirms pašam vajadzētu rādīt piemēru-uzņemot vismaz vienu bēgli savā ģimenē,lai bēglim būtu gan mājoklis,gan ēdiens! Nevis rēķināt naudu citu maciņos!

  • Kategoriski protestēju! Viņš taču neturētu tos savus audzēkņus aplokā. viņi ietu sabiedrībā – uz veikalu, skolu, brauktu ar sabiedrisko transportu… Līdz ar to tas skar mūs visus. Par vairošanos nemaz nerunājot.
   Velkamistiem ir jādodas misijās un jādarbojas uz vietas, netransportējot šos cilvekus prom no savas ierastās vides, savējiem.
   Nevis jagrauj demokrātija, piedaloties imperialistu etnocidālajos plānos.

Draugiem Facebook Twitter Google+