×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
14. marts, 2012
Drukāt

Mežs: nelabvēlīgajām ģimenēm būtu jāpārskata atbalsta sistēma

mezs_ilmars1

Sociāli nelabvēlīgajām un neatbildīgajām ģimenēm ar bērniem būtu jāpārskata atbalsta sistēma, lai vecāki nenodzertu bērnu pabalstus, uzskata demogrāfs Ilmārs Mežs.

Latvijā ik pa laikam tiek aktualizēts jautājums par to, kāds atbalsts būtu jāsaņem ģimenēm ar bērniem, lai veicinātu dzimstību un tādējādi arī uzlabotu demogrāfisko situāciju valstī. Šogad plānots īstenot ģimenes valsts pabalsta, kas šobrīd ir astoņi lati par vienu bērnu mēnesī, reformu, taču pagaidām vēl konkrēti priekšlikumi sistēmas izmaiņām nav zināmi.

“Tām sociāli nelabvēlīgām un neatbildīgām ģimenēm, – un es nezinu vai mēs runājam par vienu, pieciem vai desmit procentiem no kopējā skaita -, kuras nevis rūpējas par sevi un saviem bērniem, bet ir hroniski dzērāji, tad tur tiešām atbalsta sistēma ir jāpārskata,” intervijā aģentūrai BNS sacīja Mežs.

“Viņiem šobrīd tāpat pienākas tie astoņi lati par bērnu, kas tiek uzreiz nodzerti, viņiem tāpat pienākas valsts garantētā minimālā ienākuma pabalsts. Šiem dzērājiem vienkārši pienākas no valsts regulāra šņabja nauda. Tā ir šī brīža situācija, bet tā neatliekami būtu jāmaina,” sacīja demogrāfs.

Viņš ierosina, piemēram, bērnu pabalstu astoņu latu apmērā ik mēnesi par katru bērnu ģimenē apmainīt pret brīvpusdienām skolā.

“Ir jādomā par veidu, kā šīs neatbildīgās ģimenes neizaudzina vēl tādus pašus,” sacīja Mežs.

Viņš gan atzīst – tāpēc, ka ir šādas ģimenes, nedrīkst sodīt pārējos 90% latviešu, kuri zina, ka šī nauda ir jāiegulda bērna veselībā un izglītībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+