×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Mežsaimniecībā un būvniecībā nodarbinātajiem turpmāk vajadzēs darbinieka apliecību

Lauku ainava

Ar ''Husqvarna'' motorzāģi zāģē koku.

Būvniecībā, mežsaimniecībā un mežizstrādē strādājošajiem darba devējiem turpmāk saviem darbiniekiem būs jāizsniedz darbinieka apliecība. To paredz valdībā otrdien atbalstītie noteikumi par darbinieka apliecībām, informē Labklājības ministrijā (LM).

Tas nozīmē, ka darba devējam būs pienākums izsniegt darbinieku apliecības mežsaimniecībā un mežizstrādē strādājošajiem, ja viņiem būs jāstrādā mežā (izņemot kokmateriālu pārvadājumos nodarbinātos kokvedēju vadītājus), kā arī būvniecībā – ja darbs notiks būvobjektā.

Darba devējs apliecību darbiniekam izsniegs pirms darba sākšanas. Atrodoties darbavietā, darbiniekam būs pienākums glabāt darbinieka apliecību pieejamā vietā un nepieciešamības gadījumā tā būs jāuzrāda kontrolējošo valsts institūciju pārstāvjiem. Darba devējam būs jāveic izsniegto darbinieku apliecību uzskaite.

Vienlaikus darbiniekam būs pienākums informēt darba devēju, ja darbinieka apliecība būs nozaudēta, kļuvusi lietošanai nederīga, prettiesiski atņemta vai būs mainījušies personas dati. Darba devējam būs pienākums nekavējoties, bet ne vēlāk kā piecu darbdienu laikā pēc minētās informācijas saņemšanas, izgatavot un izsniegt darbiniekam jaunu darbinieka apliecību.

Jauno noteikumu mērķis ir mazināt nelegālās nodarbinātības iespējas šajās nozarēs.

Šobrīd nepieciešamību pēc darbinieku apliecības nosaka Apsardzes darbības likums, noteikumi “Darba aizsardzības prasības mežsaimniecībā”, “Darba aizsardzības prasības, veicot būvdarbus”. Jauno noteikumu spēkā stāšanās neietekmēs iepriekš izsniegtās darbinieku apliecības – tās ir derīgas un izmantojamas arī pēc šo noteikumu spēkā stāšanās, piebilst LM.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+