Mobilā versija
+10.0°C
Gundega, Terēze
Piektdiena, 28. aprīlis, 2017
10. aprīlis, 2017
Drukāt

Mežsaimniekiem dubultpēriens (21)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Plānots, ka par ieņēmumiem no meža pašreizējo 10% vietā būs jāmaksā 20%. Augs arī izmaksas par degvielu, kuru mežsaimnieki nemaz neizmanto braukšanai pa ceļiem.

 

Jāpalielina attaisnotie izdevumi

Pēdējo desmit gadu laikā iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likme, kas jāmaksā par ienākumiem, pārdodot meža zāģbaļķus, mainījusies vismaz reizes trīs.

Pēc 2005. gada vētras šī likme bija nulle, bet laika gaitā VID sāka meža īpašniekiem piemērot likuma pantu par saimniecisko darbību. Dažādos reģionos likumus tulkoja atšķirīgi, vienu brīdi IIN nebija jāmaksā, ja mežs ir īpašumā vismaz trīs gadus, līdz beidzot nonāca pie tā, ka IIN, pārdodot augošu mežu vai sagatavotus kokmateriālus, ir 10%. Bez tam attaisnotie izdevumi, ja pārdod augošu mežu, ir 25%, bet par sagatavotiem kokmateriāliem – 50%.

Tagad Finanšu ministrija sagatavojusi priekšlikumu šo IIN likmi pacelt līdz 20%, saglabājot attaisnotos izdevumus – 50%.

Meža īpašnieki uzskata, ka šādas izmaiņas var atkal visus aizvest pelēkajā zonā. Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks: “Ir pamatotas bažas, ka atkal atgriezīsimies skaidras naudas darījumos. Pēc datiem, kādus sniedza VID, viena kubikmetra deklarētā vērtība 2010. gadā bija 14 eiro, bet 2014. gadā tie jau bija 23 eiro. Tas pierāda, ka cilvēki izvēlējās maksāt saprātīgus nodokļus un gulēt mierīgi. Šī attīstības tendence bijusi ļoti pozitīva. Kaut ko mainot, mēs riskējam sagraut labi strādājošu sistēmu.”

A. Muižnieks piebilst, ka parādījusies arī vēlme mainīt nekustamā īpašuma objektu sarakstu, iekļaujot tajā arī jaunaudzes.

Piedaloties Meža īpašnieku biedrības sanāksmē piektdien, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola domu par jaunaudžu aplikšanu ar nodokli noliedza, taču attiecībā uz IIN likmes celšanu lika saprast, ka šādi plāni tiks realizēti, ja vien meža īpašnieki neliks galdā spēcīgus argumentus, ka tas nav izdevīgi.

“Mēs esam diezgan piesardzīgi par to, ka nodokļa slogu no darbaspēka vajadzētu pārcelt uz kapitāla pieaugumu, patēriņu un nekustamo īpašumu. Tāpēc neesam atbalstījuši NĪN ieviešanu jaunaudzēm un gribam sekot principam, ko esam uzturējuši, – nodokli piemēro ienākumu gūšanas periodā. Taču ienākumi no meža ietilpst 20% modelī. Taču mēs vēlamies, lai attaisnotie izdevumi tiktu noteikti 50% apmērā,” pamatoja ministre.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Tā nu tik turpiniet balsot par ZZS un baudiet sava darba rezultatus

 2. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 3. Laikam meža īpašumu uzpircējiem sāk buksēt bizness, ja mazie privātmežu īpašnieki valstiski jādzen izmisumā. Varęja gan ministre izdomāt, kā likt maksāt tiem, kam ir vairāk nekā cilvēkam nepieciešams -tūkstošu īpašniekiem

 4. Parādiet to kurš to nodokli maksās? Tak darīsim tāpat ,kā senāk darijām. Vai tad visi būs aizmirsuši? Tad viņi ātri atkal atcels. Nu protams , kad būs kāds turīgāks kļuvis no visa šitā!!!

 5. Cik ilgi mēs cietisim?Tauta ir laiks kerties pie rīkles šiem maitām kuri mūs paverdzina un apkrāpj.

 6. Pastalniece danco. Atbildēt

  Ja jau nebūtu tik izdevīga tā meša apsaimniekošana,tad tā neuzpirktu mežu īpašumus pat ar visādiem sūdiem bonusā. Tas ir iznesīgs bizness,tāpēc arī apcērp.

 7. Tā pilsētas žurku mātīte vispār sajēdz,cik darba un pūļu ir jāiegulda,naudas līdzekļu,lai izaudzētu to mazo dēstiņu līdz tādam kokam ko drīkst nozāģēt… Zagļu banda… vai viņai ir sajēga ,cik gadu desmitus aug tas mazais kociņš???? MAZĀK SEV ALGAS IK GADU RULLĒJIET TŪKSTOŠOS ,TAD NEBŪS TIE NENORMĀLIE NODOKĻI JĀCEĻ UN TAUTA JĀAPLAUPA…

 8. Tā pilsētas žurku mātīte vispār sajēdz,cik darba un pūļu ir jāiegulda,naudas līdzekļu,lai izaudzētu to mazo dēstiņu līdz tādam kokam ko drīkst nozāģēt… Zagļu banda… vai viņai ir sajēga ,cik gadu desmitus aug tas mazais kociņš???? MAZĀK SEV ALGAS IK GADU RULLĒJIET TŪKSTOŠOS ,TAD NEBŪS TIE NENORMĀLIE NODOKĻI JĀCEĻ UN TAUTA JĀAPLAUPA…

 9. Tā pilsētas žurku mātīte vispār sajēdz,cik darba un pūļu ir jāiegulda,naudas līdzekļu,lai izaudzētu to mazo dēstiņu līdz tādam kokam ko drīkst nozāģēt… Zagļu banda… vai viņai ir sajēga ,cik gadu desmitus aug tas mazais kociņš???? MAZĀK SEV ALGAS IK GADU RULLĒJIET TŪKSTOŠOS ,TAD NEBŪS TIE NENORMĀLIE NODOKĻI JĀCEĻ UN TAUTA JĀAPLAUPA…

 10. Tā pilsētas žurku mātīte vispār sajēdz,cik darba un pūļu ir jāiegulda,naudas līdzekļu,lai izaudzētu to mazo dēstiņu līdz tādam kokam ko drīkst nozāģēt… Zagļu banda… vai viņai ir sajēga ,cik gadu desmitus aug tas mazais kociņš???? MAZĀK SEV ALGAS IK GADU RULLĒJIET TŪKSTOŠOS ,TAD NEBŪS TIE NENORMĀLIE NODOKĻI JĀCEĻ UN TAUTA JĀAPLAUPA…

 11. Tā pilsētas žurku mātīte vispār sajēdz,cik darba un pūļu ir jāiegulda,naudas līdzekļu,lai izaudzētu to mazo dēstiņu līdz tādam kokam ko drīkst nozāģēt… Zagļu banda… vai viņai ir sajēga ,cik gadu desmitus aug tas mazais kociņš???? MAZĀK SEV ALGAS IK GADU RULLĒJIET TŪKSTOŠOS ,TAD NEBŪS TIE NENORMĀLIE NODOKĻI JĀCEĻ UN TAUTA JĀAPLAUPA…

 12. Tā pilsētas žurku mātīte vispār sajēdz,cik darba un pūļu ir jāiegulda,naudas līdzekļu,lai izaudzētu to mazo dēstiņu līdz tādam kokam ko drīkst nozāģēt… Zagļu banda… vai viņai ir sajēga ,cik gadu desmitus aug tas mazais kociņš???? MAZĀK SEV ALGAS IK GADU RULLĒJIET TŪKSTOŠOS ,TAD NEBŪS TIE NENORMĀLIE NODOKĻI JĀCEĻ UN TAUTA JĀAPLAUPA…

 13. Lai paši pamēģina kaut vienu hektāru kvalitativa meža izaudzet katru gadu arvien vairāk ir jāmaksā nekustamais tas pašvaldības jau tagad varas naudā ja vel apliks Es subsīdijas lausaimniecibai tad mums bus bagatakas pašvaldības Eiropa es nosavejas gandriz neko nedabonu atpakaļ ka tikai nogreideretu ceļu labākajā gadījumā.

 14. privāta meža īpašnieks Atbildēt

  Pēc pēdējiem neveiksmīgiem darījumiem ( apčakarēšanas no firmu puses ) nu jau dažus gadus visus kokus bez škirošanas zāģeju tikai malkā . Pelņa minimāla ( gandrīz nekāda) , taču saimnieciskais cikls jāizpilda .
  Jā, ir žēl ka resnas priedes , egles , bērzi aiziet caur skursteņiem , nevis materiālos … piedevām pie tādiem kokiem krietni jānopūlas lai pavisam īsā katlumāju vai privātmāju krāšņu sortimentā sagatavotu.
  Viss mūžš ir smagos meža darbos nostrādāts.
  Krievu laikos sen būtu varējis iet izdienas pensijā(pēc tik gara stāža meža darbos). Bet šajos laikos jau nevienu neinteresē, kā mežu viensētās cilvēkiem jāizdzīvo. Bet īpašuma un visi citi nodokļi tikai aug gadu no gada. Līdz ar to katru gadu , tikai lai nomaksātu valstij nodokļus, ir jāziedo daļa koku no sava meža .
  Sen ir piegriezusies , gan birokrātija kurai bija jāiet cauri zemēm mainot pielietojumu , gan šī nestabilitāte nodoklos utt. Taču nav jau vairs citas izvēles , visi labākie gadi noziedoti mežkopībai …. pārsvarā jaunu mežu stādišanā un kopšanā .
  Bija 2 paprāvas mežu saimniecibas ….vienu nesen jau pārdevām ( lai atlikušajā vienigajā saimniecībā varētu šo to savest kārtībā , un mierīgi sagaidīt vecumdienas .
  Taču ja vēl pieķersies klāt jaunaudžu aplikšanai ar nodokļiem( jo mums pēdējos gados visa bijusī mazvērtīgā lauksaimniecības zeme ir apstādīta ar jaunajiem mežiem) , tad ne mirkli nedomājot ar sievu izlemsim arī pēdējo mežu saimniecību pārdot , izvēloties vecumdienas mierīgi pavadīt kādā mazpilsētas dzīvoklītī.
  Tādā gadījumā mēs būsim dziļi vīlušies savas valsts vadītājos , jo visa mūsu neatkaribas gadu dzīve , šī cīņa par savu vietu zem saules , būs bijusi velta.

 15. Tā īsti skaidrs nav nekas. Ienesīgie krājumi beidzas. Palikušas tievo koku un šķeldas astītes Celt tagad nodokļus – tā kā stingri par vēlu. Krējums sen nosmelts. Bet tā jau neizbēgama liga. saimnieciņi, pie tam ar mazo burtu.

 16. Būs atpakaļ tā saucamie procentnieki!Skaitīs skaidrā pie ceļa bez dokumentiem ,ieturot 10-15% no darījuma,un valsts nedabūs ne centa!Jo šis uzreizmaksātājs pēc gada būs jau likvidējis šo firmu,vai norakstījis bomzim,bet valsts nedabūs ne kā. Tātad ja koka cena būs 30eur,tad šis procentnieks ieturēs no šiem 30eur aptuveni 4,5eur,nenoformēs darījumu,koku īpašnieks neuzrādīs darījumu,bet procentu firma pēc laika bankrotēs.Nodokļus nesamaksās koku īpašnieks,nodokļus nesamaksās procentnieks.KUR JŪS MINISTRES KUNDZE SKATATIES?UN AR KURU ĶERMEŅA DAĻU JŪS DOMĀJIET?

 17. Ja tie valdības birokrāti paši pastrādātu mežā, tad varbūt saprastu, cik grūti tā maizīte mežā ir jānopelna, bet tā kā šie ,,tautas kalpi” tālāk par vecrīgas bruģi neredz, tad spēlēšanās ar dzīviem cilvēkiem, viņiem liekas, kā norma.

  • Tā jau ir debilitāte,ne vis spēlēšanās.

  • Vai tā pilsētas žurku mātīte vispār apjēdz ko domā un runā… stulbene,vai viņai ir vispār sajēga,kāds darbs ir jāiegulda ,lai to mazo kociņu izaudzētu līdz tādam kokam ko var zāģēt… vai viņa vispār stulbene saprot cik desmiti gadu ir jāaug tam kokam. Kropļu bars… tik sev algas rullē augšā un Tautu ar nodokļiem apliek… Zagļu un slepkavu bars…

Tīru enerģiju tīrām rokām (10)EP cenšas gūt atbildes, kā bez subsīdijām gūt zaļu enerģiju, turklāt lētāku
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+