×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

“Klasisks gadījums”: Meža pircēji Kurzemē nekaunīgi apkrāpj sirmu kundzi (13)

Foto - LETAFoto - LETA

70 gadus vecā saldeniece Inese Knaģe pagājušogad nolēma pārdot mantoto mežu. Naudu vajadzēja kāju operācijai, arī bērniem kas atlēktu. Pēc bijušās kaimiņienes ieteikuma un pozitīvas pieredzes kundze piezvanījusi Guntim Širsonam, kam pieder SIA “West Forest”. 2014. gada augustā tika nokārtoti ciršanas apliecinājumi 5,1 hektāram meža un noslēgti līgumi ar “West Forest” par mežizstrādi. Tie paredz, ka I. Knaģei divdesmit darbadienu laikā pēc koku nociršanas jāsaņem 27 414 eiro. Līdz 26. septembrim mežs tika arī izstrādāts. Taču tikai pēc vairākiem atgādinājumiem G. Širsons 2015. gada sākumā samaksājis 2409 eiro. Tālākie I. Knaģes atgādinājumi, ka vēl palikuši 25 005 eiro, vairs neesot sasnieguši dzirdīgas ausis.

Kopš aprīļa G. Širsons vairs neatbildot uz I. Knaģes zvaniem, tāpēc kundze 16. aprīlī vērsās Valsts policijā ar iesniegumu par krāpšanu. 27. aprīlī saldeniece saņēma Valsts policijas Tukuma iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka Sandra Stempera atbildi, ka G. Širsons ir pārkāpis līguma noteikumus, bet neesot veicis noziedzīgu nodarījumu – neesot ieguvis svešu mantu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai izmantojot viltu. Policijas ieskatā pastāv civiltiesisks strīds, kas jārisina tiesā. Lēmumu par kriminālprocesa neierosināšanu I. Knaģe pārsūdzēja Tukuma rajona prokuratūrai, bet tā atstāja policijas lēmumu negrozītu.

Kāpēc tad saldeniece nav ar mieru risināt problēmu tiesā, iesniedzot civilprasību? Viņa uzskata, ka tādējādi esot diezgan bezcerīgi piedzīt naudu, jo “West Forest” esot lieli nodokļu parādi valstij, uzņēmumam varot pieteikt maksātnespēju, tad vispirms savu daļu paņemšot valsts, ja vispār būšot kaut kas ko paņemt, bet viņa palikšot bešā, būs tikai iztērējusies advokātam un tiesai.

Atstājis labu iespaidu

I. Knaģe stāsta, ka sākumā uzņēmējs G. Širsons darījis visu, lai par sevi atstātu labu iespaidu. “Dikti solīds vīrietis. Vadāja vairākas reizes mani uz mežu, rādīja, ko un kā cirtīs, parādīja savu biroju Saldū. Daudz stāstīja par sevi: ka dzīvojot Vecrīgā, turīgs, pašam esot 700 hektāri meža, bet uz cita vārda. Bet, kad mans mežs bija paņemts, kļuva ļoti aizņemts, kad zvanīju: tad sēžot pie zobārsta, tad esot ārzemēs, līdz beidzot uz maniem zvaniem neatbildēja vispār. Aizgāju uz viņa biroju Saldū, bet tā vairs tur nebija. Kā noskaidroju, divas istabiņas viņš bija noīrējis uz to laiku, kad darbojās ar mani, nolicis tur darbinieci divas dienas nedēļā – tagad liekas, ka tikai manis dēļ. Tāpat uzzināju, kur viņš bija nodevis kokus un ka naudu par tiem – 47 786 eiro – ir saņēmis,” par visu, ko izpētījusi, stāsta I. Knaģe. Viņa norāda, ka tagad G. Širsons turpinot mežizstrādes biznesu ar SIA “MR STERS”, kas dibināta uz viņa sievas Janas Širsones vārda un ko bieži reklamē avīzēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Gribētu zināt iekšlietu ministra viedokli par policijas neloģisko rīcību. Vai nodokļu maksātājiem ir vajadzīga tāda policija, kas atbalsta krāpniekus?

 2. kārtējais absurds Atbildēt

  Ak tad policija uzskata, ka tas Sirsenis “neesot ieguvis mantu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos”? Nu super, ja mums ir tāda policija, tad nav brīnums, ka zagļi, krāpnieki un slepkavas dzīvo zaļi.

 3. Te jau skaidrs,ka tīrākā krāpšana par kuru būtu cietumā jāliek.

 4. Godīgi sakot, nemaz nav žēl! Visi šitie ”mantotāji” visu, visu izpārdod, notriec!
  Un rezultātā mēs arī redzam viņu intelekta pakāpi darījumos….

  • Vēl vien širsons uzradies. Lai kāda arī nebūtu “intelekta pakāpe”, darījumam jābūt godīgam. Tā jau visi tie širsoni pērk par grašiem un uzvārās par 200%. Fū.

 5. Cēsu policija tāpat- Atbildēt

  kaut zagļi atzinās, ka pēc iepriekšējas norunas ar nolūku apkrāpt (ir pirmā izmeklētāja protokols), tika nomainīts godīgais izmeklētājs pret “profesionāli” un lieta par vairāku cilvēku apzagšanu pārtaisīja par CIVLTIESISKU SAISTĪBU NEPILDĪŠANU.

 6. Kas viegli nāk,tas viegli aiziet!Daudzos gadījumos mežus īpašumā ieguva 4.maija mahinātori.Ja zaglis nozog zaglim tas ir tikai vienas ķēdes posms un kaut kādu taisnību šeit meklet veltīgi.

 7. Tad jau rokasnaudas prakse turpinās. Mums ar zemi tāpat bija – paraksti tik pārdošanas papīrus, būs rokasnauda, tikai nepasaka, ka par pārējo summu būs jāvazājas pa tiesām. Mēs neiekritām, bet šai k-dzei švakas cerības.

 8. Nuja nevar nomerit katru koku un saprast ienakumus tad mezs japardot tadam cilvekam kas prot nomerit katru koku un saprast ienakumus.

 9. Vai tas nav valsts naudas nesaimnieciska izmantošana: uzmērīt par simbolisku samaksu??
  Tas ir cenu dempings pret pārējiem spēlētājiem tirgū! Pie tam droši vien valsts subsideta tirgus kropļošana

Draugiem Facebook Twitter Google+