×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. augusts, 2013
Drukāt

MI5 gribēja savervēt karavīra slepkavu

britkaravirs_AFPLETA

Britu karavīra slepkavas Maikla Adeboladžo draugs Abu Nusaiba sarunā ar raidsabiedrību BBC atklājis, ka britu iekšzemes izlūkdienests MI5 mēģinājis savervēt viņa draugu.

 

Taču Adeboladžo šo piedāvājumu esot atraidījis. Uzreiz pēc intervijas Nusaiba BBC telpās arī esot arestēts.

28 gadus vecais Adeboladžo un 22 gadus vecais Maikls Adebovale netālu no armijas kazarmām Vuličā ar nažiem noslepkavoja britu karavīru Lī Rigbiju. Viņi abi šobrīd policijas uzraudzībā atrodas slimnīcā, jo aizturēšanas laikā tika sašauti. Abi uzbrucēji bija zināmi izlūkdienestiem, kas viņus novēroja, taču neuzskatīja par “nāvējošu draudu”.

Nusaiba sacīja, ka pirmoreiz ar Adeboladžo ticies 2002. gadā un bijis šokēts par to, ko draugs viņam pastāstījis aptuveni pirms pusgada. Adeboladžo pastāstījis, ka ciemošanās laikā Kenijā viņu savākuši valdības spēki un viņam apcietinājuma laikā ticis fiziski uzbrukts. Pēc atgriešanās no Kenijas MI5 aģenti viņam vairākreiz zvanījuši uz mājām. Pēc Nusaibas teiktā, MI5 aģenti būtībā vajājuši Adeboladžo. “Viņš man teica: viņi mani noklausās, viņi mani neliks mierā. Viņš teica, ka sākumā viņi prasījuši, vai viņš nezina konkrētus cilvēkus. Kad viņš teica, ka nepazīst šos cilvēkus, viņi prasīja, vai viņš nebūtu ieinteresēts strādāt viņu labā. Viņš kategoriski noraidīja strādāšanu viņu labā,” sacīja Nusaiba.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+