Sports
Hokejs

Mickevičs: Nedomāju, ka izlases treniņos darīju muļķības 16

Latvijas hokejistam Artūram Mickevičam, kurš kļuva par Francijas čempionāta septīto rezultatīvāko spēlētāju, atrādīšanās izlases nometnē ilga pat nepieklājīgi īsu brīdi – divus treniņus. Piektdien viņš ieradās, tad bija divas brīvdienas, vēl pirmdiena un – paldies.

“Treneris paskaidroja, ka grib vairāk jaunos pārbaudīt un vietas komandā nav, pilns ledus. Tie jaunie, kas ir, trenēsies ilgāku laiku, bet no vecākajiem viņš grib apskatīt vairāk kadru. Es jau sezonas laikā cerēju, ka mani izsauks uz izlasi un, kad piezvanīja, jau pēc divām dienām biju Latvijā. Protams, biju domājis, ka ilgāk mani paskatīsies. Tomēr nekāda aizvainojuma nav, saprotu treneri, jo īsā laikā viņam jāapskata daudz spēlētāju. Viss kārtībā,” “LA” sacīja Artūrs Mickevičs.

“Ierados izlasē normālā sportiskā formā, lai gan vairāk kā nedēļu nebiju slidojis,” piebilda 26 gadus vecais uzbrucējs. “Piektdien mums uzlika skriet līnijas, tad gan bija ļoti grūti, bet citādi – normāls treniņš. Nedomāju, ka uz ledus darīju muļķības. Bobs Hārtlijs par katru sīku svilpj, bet ne jau tikai manis dēļ. Lai nu kā, man prieks, ka vismaz divas dienas pastrādāju pie tāda trenera, viņš ir liels lietpratējs un komandai novēlu visu to labāko – ceru, ka pasaules čempionātā iekļūs ceturtdaļfinālā.”

Iepriekšējo sezonu Mickevičs pavadīja Francijas vienībā “Lyon” un jau noslēdzis ar komandu līgumu vēl uz diviem gadiem. “Sezona bija laba, man jau no sākuma spēle aizgāja un treneris uzticējās. Viss Lionas piedāvājumā apmierināja. Jau sezonas vidū sākām runāt par sadarbības turpināšanu. Bija arī citi varianti Francijā, bet mainīt tur komandu es nevēlējos.” “Lyon” rindās regulārajā čempionātā viņš 44 spēlēs sakrāja 47 punktus (19+28; trešais rādītājs komandā un septītais – visā līgā). Regulārajā turnīrā Lionas hokejisti ieņēma piekto vietu, bet izslēgšanas spēlēs zaudēja pirmajā kārtā.

Liepājas hokeja audzēknis pirms tam spēlēja Slovākijā un Krievijas augstākajā līgā, kur finansiālā ziņā esot bijis spēlēt visizdevīgāk. Tomēr starpība ar algas līmeni Francijā neesot ļoti liela.

Latvijas izlasē Artūrs Mickevičs aizvadījis astoņas spēles, bet pie rezultativitātes punktiem nav ticis.

LA.lv