Apbrīno

“20 gadi latviešu mūzikā”: slavenā Vaikule, Gobziņa albums un ķēpīgā līguma slēgšana ar “Prāta vētru” 16

Foto – “Mikrofona ieraksti”, LETA

Mūzikas ierakstu kompānija “Mikrofona ieraksti” šogad atzīmē savu 20 gadu jubileju, kurai par godu 9.novembrī “Arēnā Rīga” tiks sniegts vērienīgs lielkoncerts “20 gadi latviešu mūzikā”.

Starp koncerta īpašajiem viesiem būs “Prāta Vētra”, “Labvēlīgais Tips”, “bet bet”, Olga Rajecka, Uldis Marhilevičs.

“Mikrofona ierakstus” dibina 1996.gadā Elita Mīlgrāve, profesionāla žurnāliste un koncertu organizatore, un mūziķis un dzejnieks Guntars Račs. Abi jau vairākus gadus, plecu pie pleca strādājuši Latvijas Radio leģendārā raidījuma un dziesmu aptaujas “Mikrofons” redakcijā. Kompānija noslēdz savstarpējās pārstāvniecības līgumu ar pasaules ierakstu gigantu “EMI Records” un jaunā dzīve sākas.

Visveiksmīgākais albums 1996.gadā kompānijai kļūst grupas “Menuets”, no jauna pārskaņoto Imanta Kalniņa dziesmu apkopojums “In Memoriam”. 1996. gads ir laiks, kad kompānija laiž klajā vienu no visu laiku visveiksmīgākajiem bērnu mūzikas dziesmu albumiem “Piena ceļš”, kurā tolaik jaunus Maestro Raimonda Paula un Guntara Rača hitus izpilda “Dzeguzīte”. Šis gads ir arī sākums “MicRec” sadarbībai ar tolaik jau plašu atpazīstamību visā pasaulē ieguvušo dziedātāju Laimu Vaikuli. Roberts Gobziņš ir izdauzījies ar dažādiem saviem solo projektiem un nonācis līdz jaunam kolektīvam, kuram dots nosaukums “Dzidriņas megasistēma”. Viņu pirmais un vienīgais oficiālais albums nāk klajā 1996. gadā.

1996. gadā par kompānijas “Mikrofona ieraksti” mārketinga direktoru strādā Ainars Mielavs. Pēc tam, kad Ainars ir apguvis mūzikas izdošanas iemaņas pie “MicRec”, viņš nolemj dibināt pats savu izdevniecību “Upe”.

“1996. gads ir ļoti ražīgs un veiksmīgs, pat neskatoties uz apkārt plaukstošo mūzikas pirātismu un valsts nespēju un arī nevēlēšanos cīnīties ar tiem, kuri dzīvo uz citu cilvēku darba rēķina. Bet tas jau ir cits stāsts. Stāsts par bailēm, draudiem un nenovīdību,” pirmo darbības gadu atceras kompānijas dibinātāji.

Pēc dažu gadu pārtraukuma 1997.gadā “Prāta vētra” atjaunojusi sadarbību ar kompāniju “Mikrofona ieraksti” un nāk klajā ceturtais studijas darbs “Viss ir tieši tā, kā tu vēlies”.
Līguma slēgšana un noteikumu aprunāšana ir ķēpīgs un saspringts posms, darbojas juristi un padomdevēji. Ieraksts notiek “Latvijas radio” 1. studijā.

Lielkoncerts “20 gadi latviešu mūzikā” notiks 9. novembrī plkst. 19.30 Arēnā Rīga. Tajā savu dalību apstiprinājuši arī tādi izpildītāji kā Laima Vaikule, “Musiqq”, “Menuets”, “Pērkons” un daudzi citi. Mākslinieku saraksts aizvien tiek papildināts.

LA.lv