Mobilā versija
-1.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
23. oktobris, 2014
Drukāt

“Microsoft” atsakās no “Nokia” vārda, telefonu segmentu pārdēvējot par “Microsoft Lumia”

LETA/AFPLETA/AFP

ASV datortehnoloģiju milzis “Microsoft”, kas šogad pārņēma Somijas mobilo telefonu ražotāju “Nokia”, nolēmis atteikties no “Nokia” nosaukuma mobilajos telefonos un turpmāk tie tiks saukti par “Microsoft Lumia”.

Par to vēstī ārvalstu plašsaziņas līdzekļi, atsaucoties uz “Nokia” meitasuzņēmuma Francijā paziņojumu sociālās saziņas vietnē “Facebook”, kurā teikts, ka turpmāk “Nokia France” nosaukums tiks nomainīts pret “Microsoft Lumia”.

Tas nozīmē, ka “Microsoft” atteiksies gan no “Nokia Lumia”, gan “Microsoft Phone” zīmoliem.

Šogad noslēgtais pirkuma līgums ļāva “Microsoft” vēl desmit gadus izmantot “Nokia” un “Lumia” zīmolus mobilo telefonu ražošanā.

Ar “Microsoft” lēmumu, kas pakāpeniski tiks īstenots visās valstīs, tiek izbeigta 30 gadus ilgusī “Nokia” mobilo telefonu vēsture.

Jau ziņots, ka finanšu grūtībās nonākušā Somijas tehnoloģiju ražotāja “Nokia” akcionāri pērn novembrī apstiprināja kompānijas mobilo telefonu ražošanas sektora pārdošanu ASV grupai “Microsoft”. Par 5,4 miljardu eiro vērto darījumu tika paziņots pērn septembrī, bet pabeigts tas tika šogad aprīlī.

Pēc pārņemšanas darījuma beigām ” Nokia ” mobilo telefonu uzņēmums tika pārdēvēts par “Microsoft Mobile”.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+