Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
7. aprīlis, 2014
Drukāt

“Microsoft” pārtrauc “Windows XP” tehnisko atbalstu

windows_xp

Pēc teju 13 gadus ilgušas darbības ASV informācijas tehnoloģiju gigants “Microsoft” 8. aprīlī pārtrauks sniegt tehnisko atbalstu populārajai operētājsistēmai “Windows XP”.

Kaut arī “Microsoft” vairākkārt brīdinājis par nenovēršamo atbalsta pārtraukšanu “Windows XP”, nozares ekspertu aplēses liecina, ka populāro operētājsistēmu vēl joprojām izmanto 20-30% datorlietotāju.

“Es esmu pārliecināts, ka to vidū ir visi, sākot no policijas iecirkņiem līdz bankām un no advokātu birojiem līdz restorāniem,” norāda kiberdrošības uzņēmuma “Trustwave” direktors Kristofers Pougs.

Tomēr visvairāk “Windows XP” joprojām izmanto privātpersonas, nevis uzņēmumi.

“Windows XP” tirgū nonāca 2001.gadā. Kaut arī pēc tam izlaistas trīs jaunākas operētājsistēmas versijas, daudz kritizētā “Windows Vista” un veiksmīgākie “Windows 7” un “Windows 8”, gandrīz trešā daļa datorlietotāju palikuši uzticīgi “Windows XP”. “Microsoft” norāda, ka neviena cita operētājsistēma tik ilgi nav pastāvējusi.

“Microsoft” atbalsts paredz regulārus drošības atjauninājumus, bet, pārtraucot izstrādāt programmas labojumus jaunatklātiem “drošības caurumiem”, operētājsistēmas lietotājiem būs jāpaļaujas pašiem uz savām spējām atvairīt uzbrukumus.

Ņemot vērā datortehnoloģiju straujo attīstību un ierīču salīdzinoši īso mūžu, jaunākie datori, visdrīzāk, darbojas ar jaunākām “Windows” versijām. Taču daudzi mazie uzņēmumi ir palikuši pie “Windows XP”, jo ir pieraduši pie šīs operētājsistēmas.

Visvārīgākie varētu būt sektori, kuriem nav nepieciešamas izsmalcinātas datorprasmes, kā arī augošie tirgi un izglītības iestādes, kurām nav lielu līdzekļu.

Tomēr vislielākās bažas sagādā bankomāti, no kuriem daudzi darbojas ar operētājsistēmu “Windows XP”.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (2)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+