Ekonomika
Bizness

Microsoft piešķir 50 miljonus dolāru vides aizsardzības projektiem 16

Foto-LETA

Microsoft piešķir 50 miljonu ASV dolāru inovatīvu vides aizsardzības projektu attīstībai visā pasaulē, izmantojot mākslīgā intelekta potenciālu, informē Microsoft Latvia komunikācijas konsultante Gunta Līne.

Šonedēļ Parīzē notiekošajā starptautiskajā vides aizsardzībai veltītajā “One Climate Summit” Microsoft prezidents Brads Smits paziņoja, ka Microsoft paplašina savu “AI for Earth” (“Mākslīgais intelekts Zemei”) programmu – piecu gadu laikā tajā tiks investēts 50 miljonu ASV dolāru.

Microsoft uzskata, ka, attīstot mākslīgā intelekta tehnoloģijas sadarbībā ar augstskolām, nevalstiskajām organizācijām un uzņēmumiem, iespējams pilnīgi jaunā līmenī īstenot dažādas vides aizsardzības un klimata izmaiņu ierobežošanas iniciatīvas.

Microsoft stratēģija šajā programmā fokusējas vairākos virzienos – mākslīgā intelekta projektu sākotnējais atbalsts  jeb sēklas finansējums pētniecības projektiem. Otrs virziens ir nākamās attīstības kārtas finansējuma piešķiršana un Microsoft ekspertu atbalsts daudzsološākajiem projektiem, kā arī platformas nodrošināšana mākslīgā intelekta risinājumiem un to mērogošanas atbalsts.

“Mākslīgajam intelektam ir ļoti plašas pielietojuma iespējas, gan analizējot klimata pārmaiņas, gan attīstot dažādus vides aizsardzības risinājumus un novērojot to ietekmi. Microsoft “AI for Earth” programma ir atbalsta instruments jauna līmeņa vides aizsardzības risinājumiem ne tikai vienas valsts, bet arī reģionālā un pat globālā mērogā,” norāda Renāte Strazdiņa, Microsoft Latvia vadītāja.

“AI for Earth” ir Microsoft atbalsta programma, kuras mērķis ir palīdzēt risināt globālas vides aizsardzības problēmas, nodrošinot mākslīgā intelekta risinājumu pieejamību un inovatīvu pieeju attīstīšanu vides aizsardzībā.

LA.lv