Ekonomika
Bizness

Microsoft piešķir 50 miljonus dolāru vides aizsardzības projektiem0

Foto-LETA

Microsoft piešķir 50 miljonu ASV dolāru inovatīvu vides aizsardzības projektu attīstībai visā pasaulē, izmantojot mākslīgā intelekta potenciālu, informē Microsoft Latvia komunikācijas konsultante Gunta Līne.

Šonedēļ Parīzē notiekošajā starptautiskajā vides aizsardzībai veltītajā “One Climate Summit” Microsoft prezidents Brads Smits paziņoja, ka Microsoft paplašina savu “AI for Earth” (“Mākslīgais intelekts Zemei”) programmu – piecu gadu laikā tajā tiks investēts 50 miljonu ASV dolāru.

Microsoft uzskata, ka, attīstot mākslīgā intelekta tehnoloģijas sadarbībā ar augstskolām, nevalstiskajām organizācijām un uzņēmumiem, iespējams pilnīgi jaunā līmenī īstenot dažādas vides aizsardzības un klimata izmaiņu ierobežošanas iniciatīvas.

Microsoft stratēģija šajā programmā fokusējas vairākos virzienos – mākslīgā intelekta projektu sākotnējais atbalsts  jeb sēklas finansējums pētniecības projektiem. Otrs virziens ir nākamās attīstības kārtas finansējuma piešķiršana un Microsoft ekspertu atbalsts daudzsološākajiem projektiem, kā arī platformas nodrošināšana mākslīgā intelekta risinājumiem un to mērogošanas atbalsts.

“Mākslīgajam intelektam ir ļoti plašas pielietojuma iespējas, gan analizējot klimata pārmaiņas, gan attīstot dažādus vides aizsardzības risinājumus un novērojot to ietekmi. Microsoft “AI for Earth” programma ir atbalsta instruments jauna līmeņa vides aizsardzības risinājumiem ne tikai vienas valsts, bet arī reģionālā un pat globālā mērogā,” norāda Renāte Strazdiņa, Microsoft Latvia vadītāja.

“AI for Earth” ir Microsoft atbalsta programma, kuras mērķis ir palīdzēt risināt globālas vides aizsardzības problēmas, nodrošinot mākslīgā intelekta risinājumu pieejamību un inovatīvu pieeju attīstīšanu vides aizsardzībā.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
VID drīkstēs publiski atklāt informāciju bez uzņēmumu piekrišanas
17 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
18 stundas
LE
LETA/BNS
Ekonomika
“Omniva” brīdina par viltus kampaņu klientu datu izkrāpšanai
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IM
Ingrīda Mičāne
Ekonomika
“Nevis “ar masu”, bet ar kvalitāti par pieņemamu cenu.” Liepājā ražo plāksterus NVS “brūcēm”
19 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Ceturtdien būs vējains un līdz +24 grādiem silts laiks
32 minūtes
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Ļaudis šajā koalīcijā tik viegli aizvainojami, ka bail
8 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Slavenākā Rīgas grausta īpašniekiem sods sasniedzis jau 43 000 eiro
8 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Drāma pendelēs – “Riga” izstājas no UEFA Čempionu līgas
8 stundas