×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Miega paradumi un pāra attiecības – pārsteidzoša saistība

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Izrādās, ka pāri, kas ir laimīgi savā laulībā, parasti dodas pie miera un ceļas vienā laikā. Žurnālā „Sleep” publicēts pētījums atklāj – tas, kādi ir pāru miega paradumi un kā viņi guļ kopīgā gultā, ietekmē to, cik lielā mērā viņi ir apmierināti ar savu kopdzīvi, vēsta vietne „realsimple.com”.

Taču miega ieradumi acīmredzami ne tikai izgaismo patiesību par pāra attiecībām, tie var arī ietekmēt attiecības. Lūk, vēl četri atklājumi, kas liecina, ka starp miegu un kopdzīvi ir pārsteidzoša saistība.

1. Jo tuvāk laulātie guļ – jo labākas attiecības
Lielākā daļa pāru, kuri piedalījās Lielbritānijas Hetfordšīras universitātes pētījumā, atklāja, ka guļ ar muguru viens pret otru, nevis ar seju pret seju. Tomēr neatkarīgi no tā, kāda ir gulēšanas pozīcija, tie laulātie, kas guļ aptuveni divus centimetrus viens no otra, savās attiecībās ir laimīgāki, nekā tie, kuri guļ aptuveni 75 centimentrus atstatu. 94% pāru, kuri iemieg, pieskārušies savam partnerim, norādīja, viņiem ir laimīgas partnerattiecības. Ievērojami mazāk jeb 68% laulāto, kuri aizmieg, nepieskardamies partnerim, pauda, ka viņu laulība ir laimīga.

2. Slikts miegs – konflikti attiecībās
Slikts nakts miegs nenozīmē tikai tumšus lokus zem acīm – tas var izraisīt arī konfliktu pāra attiecībās, liecina Kalifornijas universitātes pētījums. Ja kāds no laulātajiem vai abi divi ir naktī ir slikti gulējuši, vairojas varbūtība, ka dienas laikā starp viņiem izcelsies ķīviņi. Nepietiekams miegs var arī izraisīt samazinātu spēju izprast otra partnera emocijas un pastiprināt negatīvas sajūtas un strīdus.

3. Miega trūkums iedragā pateicības jūtas
Traucēts miegs var arī iedragāt pateicības jūtas pret savu partneri. Ja viens no pāra vai abi divi naktī nespēj aizmigt, tas iedragā starp viņiem valdošās savstarpējās pateicības jūtas.

4.Uz sievietēm bezmiegs iedarbojas graujošāk
Izrādās, ka nepietiekams miegs atstāj lielāku ietekmi uz precētām sievietēm nekā uz viņu vīriem. Sievietes, kas aizvadījušas bezmiega nakti, daudz biežāk no rīta vai dienas iesaistīsies negatīvā komunikācijā ar saviem laulātajiem draugiem nekā vīrieši. Varbūtība, ka slikta nakts miera dēļ vīrietis no rīta uzsāks strīdus ar sievu, ir krietni mazāka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+