×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
20. jūlijs, 2017
Drukāt

Anda Līce: Latvija ir pilna ar Kremļa politikas metastāzēm (22)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Nesen interneta vietnē “Youtube” es atradu kādu agrāk nepamanītu sarunu ar 2015. gadā nogalināto Krievijas politiķi Borisu Ņemcovu. Jāteic, ir dīvaina sajūta klausīties tāda mēroga cilvēku un zināt – viņa vairs nav mūsu vidū. Es saku – “mūsu”, jo tādi cilvēki pieder visai cilvēcei. Sarunā viņš teica: “Tādu cilvēku, kas gatavi ziedot karjeru pārliecības dēļ, vispār ir ļoti maz… Mēs visi esam Sarkanajā grāmatā.” Vēl viņš runāja par cilvēku ģenētiskām bailēm varas un stulbuma priekšā. B. Ņemcova un vairāku citu nāve liecina – mūsdienu Krievzemē vajāšanām pakļauj tieši savus krietnākos pilsoņus.

Varētu jautāt – kāds mums sakars ar to, kas notiek Krievijā? Vistiešākais. Jo, pirmkārt, tāda ir jebkuras ar noslieci uz autoritārismu varas daba, un, otrkārt, Latvija ir pilna ar Kremļa politikas metastāzēm. Redzot mūsu valsts tiesībsargājošo institūciju satriecošo nevarību vai apzinātu nevēlēšanos pildīt savus pienākumus, nav pārliecības, ka valsts drošības labā tiek darīts viss nepieciešamais, kaut gan tā tiešām ir Latvijas prioritāte vispirms garīgajā un tikai pēc tam militārajā jomā.

Problēma ir tā, ka tankus var saražot un nopirkt daudz ātrāk un vieglāk, nekā cilvēkos panākt garīgo atmodu, ja tā ir palaista vējā. Lai pamostos, miegs un paģiras (kā nu kuram) ir jāizguļ, un tas prasa laiku. Garīgā atmoda ir reizē milzīgs satricinājums, kas maina cilvēka dzīvi, un arī privilēģija, pēc kuras liela daļa cilvēku nemaz neilgojas.

Manuprāt, pārāk klusu un ar lielu nokavēšanos (kā daudz kas) pirms mēneša Latvijas ZA ir noticis konsilijs par ceturtās atmodas iespējamību. Paldies Dievam, ka diskusiju dalībnieki ir vienisprātis – atmodai jānotiek evolūcijas ceļā. Ir lietas, kuras nav iespējams piedzīvot ātrāk, pirms laiks tās nav nobriedinājis. Ņemot vērā laika paātrinājumu, katrai paaudzei vajadzētu piedzīvot savu atmodu, bet tā diemžēl ne vienmēr notiek. Jo vairāk šādu izkritušo paaudžu, jo atmoda vairāk attālinās. Diskusijas dalībnieki, runājot par Garu, nedomāja pirts garu, bet to impulsu, kas nāk no Radītāja un vienīgais visu dara dzīvu. Jāšaubās, vai Eiropai ir kāds cits ceļš kā vien atjaunošanās uz kristīgajiem pamatiem, uz kuriem taču tā ir būvēta.

Klausoties B. Ņemcova secinājumu par to, ka viņa valsts ierēdņi nespēj iestāties par patiesību, jo strādā dziļi samaitātā un dziļi ciniskā sistēmā, man acu priekšā uznira nesen atklātībā nonākušie mūsu valsts nozagšanas plāni un tūlītēji mēģinājumi tos apšaubīt. Vārdu sakot, turpinām gulēt tālāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Bailes … ir Kremļa politikas metastāze? Anda Līce… ir nopietniņemama publiciste?

 2. 22:21
  Braucu šodien ar sabiedrisko transportu Rīgā. Bieži to lietoju, kad esmu Rīgā. Priekšā monitors, kur Rīgas Dome un Rīgas Satiksme par mūsu pašu naudu kompostrē mums smadzenes ar lielākām un mazākām stulbībām, pašreklāmām un aģitāciju. Te pēkšņi monitorā parādās uzraksts “Pasaules gleznas” – kaut kas jauns, neredzēts. Vai tiešām cels sabiedrības kultūras līmeni? Tūlīt stāstīs mums par latviešu klasiķiem Purvīti, Rozentālu, Kazāku, Tidemani, Padegu, Sutu, Strunki, vēl un vēl, par Leonardo da Vinči, Mikelandželo, Rafaelu, impresionistiem, Ruso, Matīsu, Šagalu un Modiljāni?
  Jūs neticēsiet! Kā jums šķiet, kas ir pirmais gleznotājs, kuru vajadzētu atpazīt Latvijas galvaspilsētas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem? Iļja Repins!!! Gleznas “Parīzes kafeinīca”, “Manifestācija”, “Aleksandrs III”, “Nikolajs II”, “Aleksandrs Puškins lasa balādi”, “Valsts Domes Sapulces sēde”, (lai Jūs mani nepārprastu, – ir attēlota Krievijas cara laiku Domes Sapulces sēde), varbūt vēl kāda. Braucu palielu gabalu un trīs reizes tās gleznas, arī detalizēti – man cītīgi ieborēja smadzenēs.
  Tā, lūk! Rīgas viesiem tagad Rīga asociēsies ar krievu gleznotāju Iļju Repinu. Domāju, ka nākamie būs Serovs, Savrasovs vai Aivazovskis. Mūsu bērni un mazbērni, vēl īsti neapguvuši Latvijas un pasaules mākslas dižgarus, jau no mazotnes tiek radināti pie krievu.
  Nu, ko lai te saka? Atvainojos, runāšu svešvalodā – Рига русский город. :O
  Izskatās, ka pie latviešu miermīlības un “viesmīlības”, pēc Saeimas vēlēšanām arī visa Latvija kļūs atkal par Krievijas provinci.
  Kaut nu man nebūtu taisnība.

  • Привет, дедуля! Каким ветром тебя в Ригу то занесло с хутора? Тут же такие страсти мордасти в общественном транспорте творятся, что просто ужас ужастный, прямо конец света. Русские художники наступают, ату их проклятых, только за то, что они русские!? Так что ли? Наверняка всему этому есть простое объяснение. Может, про художников расказывали по очереди, а ты просто пропустил, тебя же не было. А может, именно эти художники более известны в мире, и только, и никакого контекста.
   Это ж до какой стадии русофобства вы уже дошли, если русские художники означают для вас конец света, судя по вашей истерике. А Рига и вправду, русский город, и ничего плохого в этом нет. Но точно так же, Рига и латышский город, и немецкий, и шведский и прочее. Рига всегда была многонациональной.

   • Ta nē, grafists. Viņš jau te raksta, ka reklamē TIKAI krievus – un tad tas ar nebūtu pareizi.
    Arī krievu māksliniekus rādīt, būtu cita lieta. Unm ir ko rādīt, piekrītu!

    • Ну тогда эти вопросы надо адрессовать создателям этой рекламы и тем, кто её принял.

     • Latvijā ir sagatavots Likumprojekts, ka tos krievus , kuri pieņems pilsonību no jauna , 3 mēnešos tiks izsūtīti uz Krieviju. Meklē čemodānus! Grafist!

 3. Taa nu vish i un taa tas notiek pie visaam varaam. _”ismi” guust virsroku un puulii zemaas frekvences arii. Bet, cik dzirdeets, pasha Nemcova intervijaas, vinjsh jau taadu likteni pats sev projiceeja….
  Var to arii veel nosaukt par gaishredziibu, bet kam no taa vieglaak?
  🙂

 4. Visu varu Padomēm! Atbildēt

  Tiek dibinātas pat arvien jaunas un jaunas padomes!

 5. nekur jus kundzini neliksieties driz vien bucosiet kajinas krievam

 6. Ах бабушка, бабушка, какая атмода, о чём вы! Все пассионарии уже давным давно при кормушках. Интеллигенция заражена вирусом национализма и скуплена на корню. А плебс молчит и разбегается этой страны.

  • Ta nē, grafist. Tambovas vilcene tev babuška. Skolā neesi gājis, mežā audzis, pa spundi barots. Nelein portālā ar savām dvoješnika kļūdam. Горбатого могила исправит.
   Ведь “давным-давно” через дефис пишется.

   • Вообще то, в поговорке идёт речь о волке, а не о волчице. И я действительно не учился в латышской школе, но не в лесу вырос конечно. Могила действительно исправит всех, вот и вас тоже. Любимое занятие здешних комментаторов – придираться к правописанию именно тогда, когда нет других аргументов! А ошибиться может каждый, это жизнь, а не правописание.

 7. Tikai mieru, bez panikas! Latvijā plānveidīgi ierodas NATO kaujas grupas – amerikāņu tanki, kanādiešu, spāņu u.c. ārvalstu karavīti te vajadzības gadījumā visas metastāzes pie vietas noliks. Ja vēl no Vācijas pāris divīzijas atsūtīs, tad būs jauni “baronlaiki” klāt! Gatavojiet pīradziņus, Līc’ kundze, kā arī sautētus kāpostus un desiņas, lai var kādu dienu atkal kā 1941.g.1.jūlijā svinēt atbrīvošanu no metastāzēm!

 8. Nevajag aizmirst, ka aldermaņu kantoris realizēja praktiski to, ko dažādi personāži, ar prezi priekšgalā, tīko pilsonības beznosacījumu paplašināšanai.
  5.kolona jau nu “nemodīsies” kaut nositi !

 9. Krietnais cilvēks. Atbildēt

  Vājprātīgs murgojums. Sāc vēl Navaľniju slavēt.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Politiķi laukos zvejo balsis

Tuvojoties 13. Saeimas vēlēšanām, deputātu kandidāti dodas biežākās vizītēs pie Latvijas vēlētājiem uz novadiem.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+