×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. septembris, 2015
Drukāt

Ugunis pirms negaisa. Saruna ar Ainaru Mielavu (18)

Foto - Valts KleinsFoto - Valts Kleins
Uzziņai:

Ainars Mielavs, dziesmu rakstnieks, zemkopis
dzimis 1960. gada 10. septembrī Rīgā;
absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina grafikas nodaļu, mācījis gleznošanu Rīgas Lietišķās mākslas koledžā;1987. gadā nodibinājis grupu "Jauns Mēness", ieguvis "Grand Prix" starptautiskos mūzikas festivālos Sopotā un Bregencā;
1997. gadā nodibinājis mūzikas ierakstu izdevniecību "Upe";
2005. gadā izveidojis mūzikas grupu "Mielavs un Pārcēlāji";
septiņkārtējs Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas ieguvējs;
precējies, dēla un trīs meitu tēvs.

"Mielavs un Pārcēlāji" rudens ziemas koncertturneja:

2. oktobris – Rīga, Kultūras pils "Ziemeļblāzma"
7. oktobris – Jelgava, Kultūras nams
11. oktobris – Jūrmala, Dzintaru koncertzāles Mazā zāle
23. oktobris – Madona, Kultūras nams
7. novembris – Smiltene, Kultūras centrs
13. novembris – Ādaži, Kultūras centrs
21. novembris – Saldus, Mūzikas un mākslas skola
27. novembris – Ventspils, "Jūras vārti"
4. decembris – Cēsis, Vidzemes koncertzāle
10. decembris – Liepāja, jaunā koncertzāle "Lielais dzintars"
12. decembris – Rēzekne, "Gors"
28., 29., 30. decembris – Rīga, Mūzikas nams DAILE

Viņa dziesmas saviļņo mūs nu jau trīsdesmit gadu, viņš kopj zemi un domā – ir vērts dzīvot vienīgi īstas mīlestības dēļ. AINARS MIELAVS pēc septiņu gadu klusēšanas ir izdevis disku jeb – kā pats saka – plati “Atsaukties” un kopā ar grupu “Mielavs un Pārcēlāji” dodas koncertturnejā pa Latviju. Bet pats galvenais – dziesmu rakstniekam nu ir izdevies izlauzties jaunā telpā. Kas ar viņu ir noticis? Par to sarunā.

– Agrāk katru gadu izdevāt pa albumam, bet līdz jaunajai “Mielavs un Pārcēlāji” platei “Atsaukties” bija septiņu gadu pauze. Kas šajā laikā notika?

– Ceru, visi vēl atceramies – sākās ekonomiskā krīze. Pamanīju, ka daži mākslinieki, kuri ir manas autoritātes, arī klusēja gadu, divus, jo nevarēja saprast, par ko tagad lai dzied. Negribējās rakstīt kaut ko, kad ir aktuālākas lietas, kad nezini, kas ar pasauli notiks. Faktiski tagad ir ļoti līdzīgi: Krievijas–Ukrainas karš tomēr ir pasaules mēroga lieta, pie kuras nevar pierast un dzīvot tālāk, it kā nekas nebūtu bijis. Nu, lūk, kad pēc krīzes viss sāka atdzīvoties un citi sāka rakstīt dziesmas, es arī mēģināju. Sarakstīju ap desmit dzejoļu un parādīju tos sievai. Viņa teica – nav slikti, bet viss tas pats, kas iepriekš, viņa jūtot – ir pienācis brīdis, kad varu iet tālāk un mainīties. Tas bija grūts un smags laiks, pats nebiju pieradis, ka tik ilgi neesmu neko sacerējis. Bet tagad, kad viss aiz muguras – dziesmas sacerētas, skaņu plate ierakstīta, man ir milzīgs gandarījums un prieks, ka ieklausījos sieviņas teiktajā, paļāvos uz viņas intuīciju un, jā, uzskatu – mākslinieciskajā ziņā esmu sevī kaut ko pārlauzis un izlauzies jaunā telpā, ticis pie jauniem apvāršņiem. Un tas ir ļoti svarīgi.

– Prieks dzirdēt! Noklausījos tituldziesmu “Varis”. Tā ir tik tēlaina kā filma! Vai tas ir stāsts par mūsu sabiedrības nevarību un neizdarību?

– Tas ir stāsts par latviešu vīriešiem. Ne visiem, bet lielu un, diemžēl, tipisku daļu.

– Dziesmā ir rinda: “Masta strupajā galā Elma ugunis spīd”…

– Jā, tās parādās pirms negaisa. Augstu torņu, stabu galos, masta spicēs. Pirmo reizi tika manītas Itālijā virs Sv. Elma baznīcas smailes. Jūrniecībā Elma ugunis ap mastiem bija brīdinājuma zīme, ka labi nebūs, tuvojas vētra.

– Nudien reizēm ir sajūta, ka vētra tuvojas… Par ko vēl šodien nevajadzētu klusēt?

– Klusēt nevajag nekad – ne šodien, ne rīt. Šķiet, cilvēce ir tā iekārtota, ka allaž būs par ko neklusēt. Patlaban, piemēram, nevajadzētu izlikties, ka latviešu mākslinieku piedalīšanās neprognozējama militāra agresora – Krievijas – izklaides pasākumos ir adekvāta rīcība. Manuprāt, tā ir valsts nodevība.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Un ko ta mielavs te atvilkts? Vai tad LA jau pārrorientējās uz 9.maija entuziastu apaklpošanu?

 2. Dziesmu vārdi deklaratīvi.

 3. kaut kāda absurda loģika – savās mājās tautiešiem pielikt dvēseli, raujot deņj pobedi pie kauna staba drīkst, bet pie viņiem uzstāties ar savu repertuāru nedrīkst (man nepatīk ne vieni, ne otri), šobrīd šis liekas arvien dīvaināks savos uzskatos un viedokļu labirintos. ja godīgi, pēc deņj pobedi sāku pārdomāt labvakara laikus – tur jau arī noteikti tāpat bija (runāja, ko atļāva), tikai ietīts viss bija, lai tauta ēstu un uzķertos

 4. Tikko Latvijas Radio raidījumā antropoloģijas speciāliste atgādināja, ka musulmaņiem -afrikāņiem un aziātiem ir likums, ka vīrieši savām sievām “uzmet” savas slimības u.c. negācijas , tad tās turpina slimot vai vārgt , pat ejot klosteros. Pārējās veselās -viņiem ražo bērnus. Turpretim vīrieši, jau kā veseli, dara savas rebes-jau ar smaidu. Iedomājamies…, ko ! viņi darīs ar baltajām sievietēm, ko apprecēs ar viltu…:))

  • vēl jau viņi arī izbarojot savus ienaidniekus suņiem un suņus pēc tam apēd. Diez vai atradīsies daudz latviešu, kas ir izbarojuši savus ienaidniekus cūkām.

 5. paldies,ka turpini savilnot Atbildēt

  Labakais Latvijas popmuzika!Tik skaistas melodijas un inteligentas domas katra dziesma:) Es noteikti butu pusi dzives zaudejusi,ja nezinatu A.Mielava dailradi.p.s.mani vienmer ir izbrinijis fakts,ka cilveks,kurs nezina nevienu noti,var ko tik briniskigu radit…Un man vienalga,ar ko vins gul vai dzied pie kada pieminekla, muzika ir arpus ta!Esmu fane jau no “milestiba nedalama” laikiem 🙂

 6. Otrādi gan,sieviete,kura vinam sabojāja dzīvi

 7. Brīžiem viņa “Zalamanu” dungoju 🙂
  Un drosmīgs vīrietis arī !
  Izturēt tādu vajāšanu, tur vajag iekšas..

 8. Par mūsu dziedātāju piedalīšanos Krievijas izklaides pasākumā uz tanku fona es pilnīgi piekrītu.Te bija iespēja parādīt latviešu tautas attieksmi pret Krievijas agresiju Ukrainā un protams nevajadzēja Prāta vētrai tur braukt. Taču pieminēt savu ģimenes dzīvi gan nevajag.Vienai sievietei pats sabojāja dzīvi.

 9. Cik viņš pretīgs bija pusaudžu gados,tik pretīgs arī vecumā!!!

 10. Skumīg, skumīgi ka tik infatils ir Mielavs.

 11. JĀSAKA, LABS CILVĒKS, CENŠAS GODĪGI DZĪVOT, tikai ar to 9. maiju sapinās pats savu uzskatu infantilajos samezglojumos. Lai aug brangas, sulīgas ogas, laba veselība, radošie panākumi.

 12. Atkal tiek cilāts 9. maija trubadūrs. Ka tik netaisās politikā! Pie sidrabtantes iederētos.

 13. Prieks, ka ar zemkopibu nodarbojas un tik smukas dziesmas. Man patiik!

 14. Ooooo…. 9.maija uzvarekļa dziedoklis…

 15. Paldies par saturīgo interviju.Visu cieņu māksliniekam!

 16. Vismaz pasaki saviem vārdiem, kā tad 9. maijā bija!

Draugiem Facebook Twitter Google+