×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. oktobris, 2015
Drukāt

Mielavs un pārcēlāji atgriežas ar jaunu spēku

Foto - Karlīna VītoliņaFoto - Karlīna Vītoliņa

Pēc ilgāka klusuma brīža klajā nākusi ansambļa “Mielavs un pārcēlāji” jaunā skaņuplate “Atsaukties”. No 2. oktobra līdz 30. decembrim tā izskanēs dzīvajā sniegumā ansambļa plašā koncertturnejā visā Latvijā.

“Mielava un pārcēlāju” jaunākais albums izdots pēc septiņu gadu pārtraukuma kopš iepriekšējā oriģināldziesmu ieraksta (“Bezgalīgi lēnā deja”, 2008) izdevuma. Tiesa, gadu vēlāk iznāca arī “Mielava un pārcēlāju” kaverversiju albums “Nospiedumi” (2009).

“Ir mākslinieki, kuri, radot vienu godīgu darbu literatūrā, mūzikā vai jebkurā no citiem mākslas žanriem, iztukšojas pavisam. Un tā mēdz notikt. Un, iespējams, ar to arī pietiek. Bet vai ar to ir gana pašiem autoriem? Es esmu gatavs to pieņemt. Un samierināties. Tomēr kāds augstāks spēks nedod man mieru. Gribu vai negribu, bet te ir vēl deviņi stāsti. Dziesmas, kas radušās, pat iespējams, pret manu gribu. Ticībai un mūzai vien garā vājie var pretoties,” par albumu saka Ainars Mielavs.

Ierakstā līdzās “pārcēlājiem” Ainaram Mielavam, Gintam Solam, Jurim Kroičam, Jānim Stafeckim un Aigaram Voitišķim muzicē arī orķestra “Sinfonietta Rīga” mākslinieki Pēteris Endzelis, Artūrs Šults un Mārtiņš Grīnbergs.

Nesen, sekojot albuma pirmajam vasaras vēstnesim, dziesmai “Varis”, radiostacijas sasniedzis jau otrais “Atsaukties” singls “Ķīvītes, dzērves un mēs”, kurā soprāna saksofona nianses skan Mikus Soloveja izpildījumā.

“Sajūta, kā satiekot senu draugu un pārliecinoties – jā, viņš ir tāds, kā vienmēr esmu zinājis, tikai foršāks!” par albuma muzikālo materiālu saka mūzikas kritiķis Klāss Vāvere, piebilstot: “Stilistiski izmaiņas nav lielas, bet būtiskas – kā jau pēc daudziem pazīšanās gadiem, visu izšķir nianses. Ainara intonācija ir nepretenciozāka, mazāk moralizējoša, vairāk vērojoša un reflektējoša, tādēļ jo uzrunājošāka. Ierasti minimālistiskais, ar pārliecību un izjūtu iespēlētais instrumentālais pavadījums, kur katra nots ir pamatota, bet skan brīvi un dabiski, ir izkopts līdz stila pilnībai, un vairs nav tikai fons autordziesmas teksta vēstījumam. Tas viss veido lieliski sabalansētu daudzslāņu veselumu, kur katra dziesma ir pilnvērtīgi funkcionējoša mikropasaule. Nebrīnīšos, ja šis būs “pārcēlāju” līdz šim iedarbīgākais veikums.”

Tikmēr Mielavs un viņa ansamblis turpina saspēles sesijas, lai dotos apjomīgā Latvijas turnejā, kuras ietvaros piestās lielākajās pilsētu koncertzālēs, kā arī sniegs tradicionālos ansambļa Vecgada koncertus. Mūziķi sola, ka koncertā tiks atskaņotas dziesmas no jaunās skaņuplates “Atsaukties”, kā arī dziesmas no iepriekšējiem pieciem “Mielava un pārcēlāju” albumiem. Tāpat noteikti izskanēs grupas “Jauns Mēness” svarīgākie skaņdarbi.

Varbūt noder!!

Koncerti

2. X Rīgā kultūras pilī “Ziemeļblāzma”

7. X Jelgavas Kultūras namā

11. X Jūrmalā Dzintaru koncertzāles slēgtajā zālē

23. X Madonas Kultūras namā

6. XI Siguldas novada Kultūras namā

7. XI Smiltenes Kultūras centrā

13. XI Ādažu Kultūras centrā

21. XI Saldus Mūzikas un mākslas skolā

27. XI Ventspilī “Jūras vārtos”

4. XII Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

10. XII Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”

12. XII Rēzeknē Latgales vēstniecībā “Gors”

28., 29., 30. XII Rīgas mūzikas namā “Daile”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 5 – 20

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+