Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Piektdiena, 2. decembris, 2016
14. septembris, 2015
Drukāt

Miera sarunās panākts progress

jacenuks

Ukrainas premjers Arsēnijs Jaceņuks

Ukrainas miera procesā vairākos strīdīgos jautājumos panākts progress, pēc nedēļas nogalē notikušajām sarunām Berlīnē atzina Vācijas, Krievijas, Ukrainas un Francijas ārlietu ministri.

Vācijas pārstāvis Franks Valters Šteinmeiers sacīja, ka sanāksmē bijis mazāk konfrontācijas nekā iepriekšējās tikšanās reizēs un ka karojošās puses patlaban ir ļoti tuvu tam, lai vienotos par smago ieroču atvilkšanu no frontes. Vienlaikus Ukrainas premjers Arsēnijs Jaceņuks aicināja Rietumus neatcelt pret Krieviju vērstās sankcijas, pirms nav īstenota Minskas vienošanās. “Ja jūs sūtīsiet [Krievijas prezidentam Vladimiram] Putinam jauktus signālus, piemēram, ka jūs apsverat iespēju atcelt sankcijas, tas būs vājums.” Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un arī Doņeckas apgabalā. Karā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši jau teju 8000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+