×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
25. jūlijs, 2014
Drukāt

“Miera sūtni”, kurš šovasar pabija arī Cēsīs, Krievijā sabrauc piedzēries autovadītājs (11)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pieredzējušais amerikāņu velotūrists Rons Makgeritijs, kurš sevi dēvēja par “miera sūtni”, ceturtdienas vakarā gājis bojā Krievijas Ivanovskas apgabalā, kur viņu notriecis piedzēries autovadītājs, piektdien paziņoja vietējās varas iestādes.

60 gadus veco velosipēdistu uz šosejas Kostroma-Ivanova notriekusi kravas automašīna, kuras šoferis no negadījuma vietas aizmucis, tomēr vēlāk viņu aizturējusi policija. Tiek uzskatīts, ka vadītājs bijis alkohola reibumā. Krievijas policija
ierosinājusi krimināllietu.

Bostonietis Makgeritijs pēdējo 15 gadu laikā apmeklējis 61 pasaules valsti, tostarp šovasar ceļotājs pabija arī Cēsīs un izteica sajūsmu par Latvijas pilsētu.

Ceļotājs pārvietojās ar īpašu šveiciešu velosipēdu, kas dod iespēju braukt pusguļus vai guļus stāvoklī, vienlaikus pārvadājot ceļasomas.
Savas bojāejas dienā amerikānis apmeklēja Kostromu, kur izteicies, ka plāno apbraukāt visas Krievijas Zelta loka pilsētas.

Makgeritijs sevi dēvēja par “miera sūtni”. Ierodoties kādā pilsētā, viņš to mēriem pasniedza “miera vēstules” un uzskatīja par savu pienākumu atgādināt cilvēkiem par labestības eksistenci.

Cēsis ir ļoti skaista pilsēta, un tas, cik laipni tā uzņem savus viesus, ir brīnišķīgi, 25. jūnijā izteicās Makgeritijs.

Makgeritijs bija no Bostonas un apceļoja pasauli īpašā, speciāli ražotā guļus stāvokļa velosipēdā. Līdz savai traģiskajai bojāejai uz Krievijas šosejas viņš nobrauca vairāk nekā 120 000 kilometrus, kas tika mēroti sešu līdz astoņu mēnešu turnejās jau kopš 1995.gada.

Ceļotājam bija 61 gads, un viņš pats mājoja Ženēvā, Šveicē. Tur arī iesaistījies labdarības fondā “Caritas”, kura vārdā viņš darbojās kā “miera vēstnesis”, iegriežoties pilsētās visā pasaulē, tiekoties ar pilsētu galvām un nododot tām vēstījumu, kas aicina izbeigt jebkāda veida diskrimināciju, vardarbību un cilvēku izmantošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Kauns par visiem desmit komentētājiem. Nevienam no viņiem vecā, godīgā un labsirdīgā vīra traģiskā nāve nav izraisījusi vēlmi izteikt nožēlu par notikušo. Lai viņam vieglas smiltis!

 2. ** tas amerikans ari ** atrada valsti uz kuru braukt…..krievija ir pedeja vieta uz kuru es brauktu!

 3. Vaņkas krievzemē respektē bīstas no džipiem hammeriem.

 4. piekrītu Robītim,bet ko var gribēt no necivilizētas valsts ,kur mirušos sasviež plastmasas maisos, apzog mirušos, bandītu valsts,kurā visās nozarēs atbalsta mafija ,dzērāji ,narkomāni un krimināli elementi, kuriem nekas nav svēts!

 5. Krievija ir beigas visam un visiem…

 6. Es to paredzeeju…

 7. Un visdrīzāk šoferim par to nekas nebūs…

 8. Latvijas prof.karavīrs ,pāris nedēļas atpakaļ nomira mācību laikā Latvijā kopā ar amerikāņu karavīriem..
  ..vai to skaļi raksta presē , sandē..?!…kas vainīgs ,kāpēc tā notika….

 9. Starpibas jau nav kura valsti. Lv ari pietiek dzerajsoferu.

 10. Tas vēl vairāk apliecina to, ka Krievijā uz autoceļiem nedrīkst rādīties, ja pauti nav tik lieli, ka nevar nosēdēt. Tur pat ar auto ir bīstami, kur nu vēl ar moci vai velo… Negribas teikt žēl… drīzāk – stulbi.

Draugiem Facebook Twitter Google+