×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Mierīgais kapteinis Georgijs Pujacs

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

“Mācīsimies visi kopā, un ceru, ka puiši man grūtos brīžos palīdzēs,” teic Rīgas hokeja kluba “Dinamo” aizsargs Georgijs Pujacs, kurš pirms sezonas komandas balsojumā tika ievēlēts par kapteini.

Novosibirskas pieredze


Komandas biedru uzticība Georgiju neesot pārsteigusi, jo daudzi “Dinamo” hokejisti ir arī Latvijas izlasē, kur viņš vairākos pasaules čempionātos bijis kapteiņa asistents, tāpat kā iepriekšējā sezonā Rīgas klubā. “Pirmajās spēlēs biju uztraucies, jo šos pienākumus mantoju no Sanda Ozoliņa, kuru aizvietot grūti. Viņš bija emocionāls, varēja uzkliegt. Vecāks, pieredzējis. Man jāliek lietā tas, ko varu – attieksme, darbs, disciplīna. Cenšos attaisnot komandas biedru uzticību,” saka Pujacs.

Kapteiņa pieredzi 33 gadus vecais aizsargs jau guvis pirms trim sezonām Novosibirskas “Sibirj”. “Tur klājās sarežģītāk, jo biju leģionārs. Komandā spēlēja daudz vietējo puišu ar lieliem nopelniem, biju arī jaunāks un to pārdzīvoju, pašam laukumā bija grūtāk. Piedzīvoju gan kāpumus, gan kritumus, tomēr kopumā tā bija pozitīva pieredze.”

Latvijas izlasē viņš piedalījies deviņos pasaules čempionātos un trīs olimpiskajās spēlēs pēc kārtas. Aizsarga karjera būtisku pavērsienu ieguva 2006. gadā, kad treneris Pjotrs Vorobjovs viņu uzaicināja savā komandā Mitišču “Himik”. Krievijā Pujacs ātri vien ieguva labu slavu, šķiet, pat labāku nekā dzimtenē. “Viņš nav sevišķi pamanāms, tomēr dara savu darbu,” Pujaca lietderību uzsver Rīgas “Dinamo” treneris un kādreizējais cīņu biedrs Ģirts Ankipāns.

Labs draugs


Daži hokejisti ar kapteiņa pienākumiem nemāk sadzīvot harmoniski. To nav slēpis, piemēram, Mārtiņš Karsums, kuru aizpērnajā sezonā Rīgas “Dinamo” kapteiņa amatā iecēla par galvenā trenera pienākumu izpildītāju kļuvušais Artis Ābols. “Cenšos pastāvīgi nedomāt, ka esmu kapteinis. Jāspēlē, jārāda savas prasmes, bet skaidrs, ka puiši uz tevi skatās citādi un arī gaida vairāk,” spriež Pujacs.

Viņš tiek raksturots kā introverts cilvēks. “Mierīgs, nosvērts, pret visiem attiecas vienādi. Pieredzējis un cienījams vīrs,” atzīst Ankipāns. “Esam pieraduši, ka kapteinim jāsaka skaļāki vārdi, tomēr Žora nav tas, kurš ģērbtuvē izpaudīsies ar agresiju. Ies un darīs laukumā.”

“Georgijs ir lielisks piemērs ģērbtuvē, tāpēc arī kļuvis par kapteini. Neatlaidīgs, mērķtiecīgs, treniņos paveic lielu darba apjomu, un no viņa daudz var mācīties. Labs draugs un labs cilvēks,” kapteini slavē “Dinamo” vārtsargs Edgars Masaļskis.

Jābūt tādam, kāds esi


Aizpērn neveiksmīgajā Rīgas “Dinamo” sezonā nereti bija dzirdams viedoklis, ka ģērbtuvē pietrūkst Sanda Ozoliņa. Līdzīgas runas bijušas arī pasaules čempionātos. Vai tas nav papildu spiediens Pujacam? Ankipāns: “Kapteinis vajadzīgs grūtos, nevis labos brīžos. Tad ir jāiet un jārāda piemērs. Esmu pārliecināts, ka tā arī būs, Pujacs ir pietiekami pieredzējis, lai to darītu, un nevajag domāt par to, kā aizstāt Sandi. Ozoliņš bija fantastisks kapteinis, taču tagad nevienam nekas nav jātēlo. Jābūt tādam, kāds esi, tāpēc arī komanda tevi ir izvēlējusi.”

Tam piekrīt arī Masaļskis: “Nedomāju, ka Žoram būs papildu spiediens, jo viņš ir nākamais kapteinis pēc Ozoliņa. Sandis bija lielisks līderis ģērbtuvē, bet mums ir pietiekami pieredzējusi komanda, un domāju, ka radīsies jauni līderi. Kolektīvs jau izveidojies. Nezinu, vai hokejā var izcelt vienu cilvēku. Lai veiksmīgi spēlētu, katram daļēji jābūt kapteinim.”

Pujacs piebilst, ka “Dinamo” kolektīvā nav izteiktu līderu un katrs var uzņemties iniciatīvu kā laukumā, tā ģērbtuvē. Viņš cer, ka komandas biedri smagos brīžos palīdzēs un visi kopā mācīsies pārvarēt grūtības.

Ģirts Ankipāns uzteic atmosfēru ģērbtuvē: “Visi jūtas vienlīdz nozīmīgi komandas panākumos. Jaunie ir paaugušies. Agrāk bijām pieraduši, ka rezultātu taisa stipri ārzemnieki, bet tagad visi ir vienādi un katrs var izšķirt spēli.”

Cieņa svarīgāka


Pujacam šovasar bija iespēja atgriezties Toljati “Lada”, kur savulaik aizvadījis vairākas sezonas, tomēr tā nav realizējusies, un viņš vienojās turpināt sadarbību ar Rīgas “Dinamo”. “Sākumā mazliet pārdzīvoju, tomēr sākās treniņu posms, un bija mazāk laika domāt,” viņš saka. “Jā, es apzinos, ka šī sezona naudas problēmu dēļ klubam var izvērsties ļoti sarežģīta. Tas mums visiem būs izaicinājums. Nebūs viegli, bet, ja izturēsim šo posmu un cīnīsimies, tad kļūsim tikai labāki.”

Ģirts Ankipāns ir pārliecināts, ka mūsu spēlētājiem nauda nav būtiskākais: “Mums ir paveicies ar čaļiem, ka par to nedomā. Svarīgāks ir gods un cieņa. Viņi katru dienu iet un dara, ko var.”

Uzziņa


RĪGAS “DINAMO” KAPTEIŅI


Aleksejs Širokovs (09.2008. – 11.2008.), Rodrigo Laviņš (11.2008. – 03.2009.), Sandis Ozoliņš (09.2009. – 03.2012. un 09.2013. – 04.2014.), Guntis Galviņš (09. 2012. – 11.2012.), Mārtiņš Karsums (11.2012. – 03.2013.), Georgijs Pujacs (no 09. 2014.).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+