Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
9. februāris, 2015
Drukāt

Foto: Miestiņa brūvētāji sadala balvas (1)

Foto - Gatis DieziņšFoto - Gatis Dieziņš

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs (no kreisās) pasniedz balvu "Par mūža ieguldījumu" ilggadējai AS "Cēsu alus" un AS "Aldaris" alus tehnoloģei Astrīdai Ruško, norādot, ka balvu viņa godam nopelnījusi, strādājot nozarē kopš 1956. gada.

11 nominācijās piektdien Mežotnes pilī sumināja labākos Latvijas alus darītājus.  “Darot alu, alusdarītājiem vienmēr lai labs garastāvoklis!” tā pēc balvas “Par mūža ieguldījumu” saņemšanas amata brāļiem vēlēja pieredzes bagātā meistare Astrīda Ruško, kura ar nozari saistīta vairāk nekā pusgadsimtu. Balvu “Gada jaunums” saņēma LPKS “Latraps” par pērn atklāto iesala ražotni Staļģenē, kuras produkciju jau izmanto daudzas mazās alus darītavas. Vidējo un mazo alus darītavu grupā visvairāk balvu saņēma SIA “Valmiermuižas alus”, bet lielo alus darītavu grupā – AS “Cēsu alus”, katra trīs nominācijās. Par “Gada veiksminieku” žūrija atzina Tērvetes alusdarītavu, kas ievērojamus līdzekļus pērn investēja alus ražotnes modernizācijā. Alus nozare 2014. gadā var lepoties ar septiņām jaunām alusdarītavām, kas apliecina nozares potenciālu. Kā nozares sasniegums vērtējamas arī pērn alus darītavu veiktās investīcijas ražošanas attīstībā. Vairāku jauno mazo alus darītavu ienākšana tirgū ir apliecinājums tam, ka Latvijā palielinās ekskluzīvo alus šķirņu ražošana un patēriņš, kas ir laba zīme alus patēriņa kultūras maiņai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Izcilas bildes! Visi cienījamie aldari vienkopus!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+