×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
3. aprīlis, 2017
Drukāt

Migranti no Lībijas turpina doties uz Eiropu (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs foto

Lībijas ārlietu ministrs Mohamads Siala aicinājis Eiropas Savienību pārdomāt savu Vidusjūras operāciju “Sophia” pret cilvēku kontrabandistiem, jo tā iedrošina migrantus mēģināt veikt bīstamo braucienu pāri jūrai uz Eiropu.

ES operāciju sāka 2015. gada jūnijā cīņai ar kontrabandistiem jūrā, kad nedrošajās laivās pie Itālijas krastiem noslīka simtiem imigrantu. Operācijas kuģiem dots uzdevums pārtvert un iznīcināt kontrabandistu kuģus un laivas, taču tā vietā kuģi bieži nodarbojas ar migrantu glābšanu, kas devušies uz Eiropu. Migranti “agrāk aprēķināja visu risku līdz Itālijas Lampedūzas vai Pantelerijas salas sasniegšanas”, sacīja Siala. “Tagad viņi aprēķina tikai risku kā šķērsot Lībiju un tad tikt ārā no Lībijas teritoriālajiem ūdeņiem. Jo tad viņus uzņem kuģi, tie viņus droši nogādā Eiropā.” Par operāciju “Sophia” daļēji atbildīgās ES robežaģentūras “Frontex” direktors Fabriss Legeri kā atbildīgos par cilvēku kontrabandistu iedrošināšanu nosaucis humānās palīdzības organizācijas, kuras nodarbojas ar imigrantu glābšanu pie Lībijas krastiem. Kopš 2013. gada beigās migrācijas krīze sāka kļūt nekontrolējama, Itālijā no Lībijas ir nokļuvuši vairāk nekā pusmiljons imigrantu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Migranti paši nekur nedodas. Viņi gumijas laiviņās iepeld jūrā, kur tos jau sagaida Itālijas krasta apsardze kuteri, kas tos ātri un visām ērtībām pāri jūrai nogādā Lampedūzas salā.

  2. Tā naudiņa ir tikai jāsavāc pie Libijas krastiem – spēj tik likt kontos..
    Naivajiem = Tāpēc jau viss tas no ES organizēts sedzoties ar ES ”humānismu” pildīt kabatas…

Draugiem Facebook Twitter Google+