Viedokļi
Lasītāju viedokļi

Migrantiem jāpieņem Latvijas vērtības23


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto AFP/LETA

Izlasījis “Latvijas Avīzē” (8. jūnija numurā) rakstu “Migrantiem jāpieņem Vācijas vērtības”, kā izteicies bijušais Vācijas prezidents Joahims Gauks, es ļoti vēlētos, lai tāds pats raksts parādītos arī “Latvijas Avīzē”, tikai virsrakstā vārda “Vācijas” vietā vajadzētu būt vārdam “Latvijas”.

Un arī tālāk tekstā viss, kas attiecas uz Vāciju, būtu attiecināms uz Latviju. Bet laikam velti gaidīt no mūsu Valsts prezidenta līdzīgu attieksmi pret migrantiem. Ierāvis galvu plecos, viņš domā, kas notiks tālāk? Vai pēc prezidenta runām kaut kas ir mainījies?

Mēs esam Eiropas Savienībā un, paldies Dievam, citādi nevarētu būt, bet jāņem taču vērā, ka pusgadsimtu mēs esam bijuši tagadējo migrantu jūgā un mūsu tautai nav ne mazākās vainas citu tautu tagadējā stāvoklī, ko var attiecināt uz lielajām tautām. Itin visām! Sākot jau no krusta karu laikiem un pat agrāk.

Gadu desmitos vācu tautā iesakņojusies vainas apziņa laikam arī bija viens no faktoriem galvenajām Eiropai draudošām briesmām – arābu “bēgļu” aicināšana un ar atplestām rokām gaidīšana Eiropā. Jāņem vēl vērā, ka galvenā bēgļu uzņemšanas iniciatore bija no austrumu, krievu zonas, nākusī Merkele.

Bet beidzot taču Merkele ir nākusi pie prāta un saprot, ko nodarījusi.

LA.lv