×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
1. jūlijs, 2018
Drukāt

Migrantiem jāpieņem Latvijas vērtības (21)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Izlasījis “Latvijas Avīzē” (8. jūnija numurā) rakstu “Migrantiem jāpieņem Vācijas vērtības”, kā izteicies bijušais Vācijas prezidents Joahims Gauks, es ļoti vēlētos, lai tāds pats raksts parādītos arī “Latvijas Avīzē”, tikai virsrakstā vārda “Vācijas” vietā vajadzētu būt vārdam “Latvijas”.

Un arī tālāk tekstā viss, kas attiecas uz Vāciju, būtu attiecināms uz Latviju. Bet laikam velti gaidīt no mūsu Valsts prezidenta līdzīgu attieksmi pret migrantiem. Ierāvis galvu plecos, viņš domā, kas notiks tālāk? Vai pēc prezidenta runām kaut kas ir mainījies?

Mēs esam Eiropas Savienībā un, paldies Dievam, citādi nevarētu būt, bet jāņem taču vērā, ka pusgadsimtu mēs esam bijuši tagadējo migrantu jūgā un mūsu tautai nav ne mazākās vainas citu tautu tagadējā stāvoklī, ko var attiecināt uz lielajām tautām. Itin visām! Sākot jau no krusta karu laikiem un pat agrāk.

Gadu desmitos vācu tautā iesakņojusies vainas apziņa laikam arī bija viens no faktoriem galvenajām Eiropai draudošām briesmām – arābu “bēgļu” aicināšana un ar atplestām rokām gaidīšana Eiropā. Jāņem vēl vērā, ka galvenā bēgļu uzņemšanas iniciatore bija no austrumu, krievu zonas, nākusī Merkele.

Bet beidzot taču Merkele ir nākusi pie prāta un saprot, ko nodarījusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Iegāju DELFI.RU, un uzreiz kļuva skaidrs viss par migrantiem un viņu “vēlēšanos” pieņemt mūsu vērtības. Notiek Latvijas valsts dibināšanas simtajai gadadienai veltītie Dziesmu svētku pasākumi, dimd Rīga, līksmo visa Latvija, bet migrantu melnās dzirnas tik maļ un maļ. Šķiet, ka neviens “novičoks” tā nespēj saindēt ne mūsu zemi, ne dvēseli kā integrējamo “draugu” komentāri. Jau 70 gadus šie maišelnieki dzīvo mūsu valstī, bet viņu pretvalstiskā nostāja tikai aug augumā.
  Uzskatu, ka ir pienācis laiks, lai šos komentārus izvērtētu attiecīgās struktūras, un atbildīgi rīkotos. Te jau vairs nav “patīk, nepatīk”, te ir saskatāms nopietns apdraudējums mūsu valstij!

 2. Merkele nāca pie prāta? Ha ha ha. Šķobās viņas pozīcijas

 3. Kas to teica? Un ko tie migranti še darīs??

 4. Ideja ir interesanta, bet mums vajadzētu padiskutēt, kas tās “Latvijas vērtības” ir. Alkoholisms, vai?

  • vērtību nesējam Atbildēt

   Ļoti labs ieteikums! Liksim sarakstā. Viena no latviskajām pamatvērtībām, veido latvieša dzīvessziņu līdzās padomju totalitarajam domašanas modelim, vēl arī necieņa, bailīgums, gļēvums un melīgums būs pieamīdā. Un Jaņu vainags un prievīte, protams.

 5. Kas tās par tādām vienu tautu vērtībām? Vienkārši, jādzīvo pēc principa,nedari otram to, ko negribi lai tev nodara. Ja es braucu dzīvot uz svešu valsti un mācos to valodu, tad tas jādara arī tiem kas iebrauc manā valstī. Ja man jāmaina ģērbšanās veids musulmaņu valstīs, tad arī viņiem manā zemē jāmaina u. t. t. Un tas nav nekāds cilvēktiesību pārkāpums, vardarbība un nez kas vēl. Tāpēc viņi imigrē, ka viņus apspiež, bet ierodas pie mums un paši dara to pašu ar mums. Mums jāsadzīvo ar viņu paražām, valodu, tikumiem un netikumiem.Tā tas nenotiek, ja grib, ko mainīt, jāmainās pašiem, un vislabāk savā valstī.

 6. Vai tiešām mūsu mīkstmieši nekad neuzdrošināsies pateikt vienu konkrētu lēmumu – merkelien, tu iesāki ar velkomu, tad ari savāc savu āfriku.

 7. Latvijai migranti NAV jāpieņem vispār!

  • Manuprāt, pašreizējā situācijā sekmīgs var būt tikai visas Eiropas Savienības kopīgs lēmums un migrācijas politikas pārstrādāšana. Cerīga man liekas ideja par patvēruma pieprasīšanas centriem ārpus Eiropas. Faktiski, to vajadzēja darīt daudz ātrāk. Proti – cilvēki iesniedz savus dokumentus un uzzina, vai viņiem vērts kulties uz Eiropu , vēl atrodoties vismaz savā dzimtajā pasaules daļā. Nu un tos, kuriem tā dzīve Eiropā tiek atļauta tad var pāri Vidusjūrai transportēt cilvēcīgā veidā – ar prāmi, piemēram. Tādā veidā varētu stipri ierobežot nelegālo pārvadātāju biznesu un samazināt cilvēku bojāeju šajā ceļā.

 8. Latvijai jāseko Ungārijas un Čehijas piemēram!

 9. Jāpieņem ir emigrantus Atbildēt

  Migrantus nav jāpieņem! To ir sapratušas pat Vācija un Itālija!

 10. Ko tur muldi par verga algam ,citi laikam sanem miljonus ,tadu dirseju un domataju del vot švaki ari dzivojam

  • vērtību nesējam Atbildēt

   Tieši tā. Kaut kādi domatāji un domāšana – tā ir migrantu paraža, sveša latviskajai kultūrai, visa latviskā vērtību sajūta iekšēji pretojas, ka to ievazā. Piekrītu, vergu algas tad liekam kā Br.1. Latviskais bauslis, pienaglojams katra latviešu etnografiskajā būdā pie sienas, līdzās Lielvārdes jostai un ugunskrustam. Tagad gan vairs nav laika, jāsēžas ratos, jājūdz zirgs un jābrauc līst līdums.

 11. vērtību nesējam Atbildēt

  Kas tās vērtības būtu, varbūt konkrēti definējiet, ne tukši ūdeni lejiet. Obligāti jāēd sklandurauši? Jāstaigā pastalās? Jābūt skaudīgiem? Jādomā latviski sīkmanīgi un jāpauž tikai provinciāli uzskati? Jāpiemīt tieksmei uz autoritāriem režīmiem un jāslavē Kārlis Ulmanis? Vienmēr neatlaidīgi jāizmet mežos atkritumi? Jāzvēr, ka, tāpat kā iedzimtie padomju pilsoņi…ēh, nē, latvieši svaidīsies ar kakām uz praida dalībniekiem? Jābūt zaglīgiem, jāņem un jādod kukuļi? Jāmelo un jāliekuļo? Jāmīda kājām cilvēktiesības, uzskatot to par dīvainu gejropas jaunievedumu, no kura jātiek vaļā? Jānicina pensionāri, skolotāji un ārsti, tiem maksājot verga algas? Pasakiet, konkrēti, jūs, “Latvijas vērtību”, nesēj, citādi iebraucēji nesaprot, kuras tieši ir Latvijas vērtību prioritātes, un tādēļ visaugstāk godājamas un cienījamas.

  • Vai tiešām esi muļķis vai par tādu izliecies.Ja tev irtuvas sievietes hidžabā tad liec lai sieva pa māju tā staigā.

   • vērtību nesējam Atbildēt

    Nē, nē, es esmu tikai izliecies. Skaidrs, pa māju jāstaigā tautastērpā un pastalās, galvā Jāņa vainags. To rakstīsim latviešu vērtību saraksta galvgalī – latviski piedienīgs, dzīvesziņai atbilstošs tērps. Vai ir vēl kas būtisks, kas jums aizķēries? Varbūt latvisko šaurpierainību tad otraja vieta?

    • Nee, Juus un Juusu sieva driikstiet maajas staigaat kaut vai kails, pretstataa migrantu izcelsmes zemeem, tas nevienu neinteresee.
     Un tajaas valstiis, no kuraam tie migranti naak, laikam Juusu uzskaitiito “veertiibu” nav. Vai arii ir, un taapeec vinji beeg uz sheijieni. Un kaa Juusupraat tie nabadzinji tiek pie valuutas, ko maksaat paarceelaajiem, valstiis kuraas ir karsh, valsts paarvalde neeksistee un daudzviet nav pat dzeramaa uudens? Brashi shkjeerso frontes un tuksneshus ar ieprieksh iekraato eiro vai dolaaru sainiiti?

     • vērtību nesējam

      Protams, Jāņu vainaga tajās zemēs nav, pastalas ar netiek turētas cieņā. Abiem diviem migrantiem bez izņēmuma, kas mūsu latviskajā zemē ieradīsies, būs jāzvēr šīs vērtības turēt svētas. No tā neuzbēgt! Un verdzības vērtība arī būs jārespektē! Nevarēs kā Irākā vai Eritrejā pelnīt izdzīvošanai pietiekamu algu, būs jāintegrējas latviskajā amplitūdā. Ja pareizi saprotu, jūs arī antiintelektuālismu un tumsonību kā vērtību liekat priekšā, tad jau droši rakstam arī tās vērtību zelta listē. Tā ka te esam vienisprātis, nāksies pierādīt, ka migranti ir vērtes pieņēmuši sirdī, būs jālieik roka uz Raiņa kopotajiem rakstiem, kad zvērēs. Un būs arī vērtību policija, ar sodiem par domu noziegumiem jeb nelatvisku domu pozīciju.

  • Piekrītu, Latvijas vērtības skaidri jādefinē, gan vietējo disciplinēšanai gan iebraucejiem!

 12. Lai nu vispirms mūsu vērtības pieņem tie, kas te ieradās pēc 1944.gada….

  • Ja jau līdz šim nav pieņēmuši, tad nepieņems nekad, bet tādi ar varu uzspiestie, nestrādās nekad, bet parazitēs uz pabalstiem.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+