Pasaulē
Citur

Migrantu karavānu dēļ Tramps draud pārtraukt palīdzību vairākām valstīm0

Foto: SIPA/Scanpix/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps draudējis pārtraukt palīdzību Hondurasai, Gvatemalai un Salvadorai, jo no šīm valstīm ASV virzienā plūst jauns migrantu vilnis.

Tramps pauda neapmierinātību ar šo valstu valdībām, kuras nepalīdz ASV risināt migrantu problēmu.

“Hondurasa mūsu labā nedara neko. Gvatemala mūsu labā nedara neko. Salvadora mūsu labā nedara neko. Un mēs maksājam tām simtiem miljoniem dolāru gadā, bet mēs drīz pārstāsim. Patiesībā, mēs to apsveram tieši tagad,” paziņoja Tramps.

ASV prezidents vēlas uzcelt barjeru uz robežas ar Meksiku, taču Kongress atsakās pieņemt budžetu, kurā būtu apmierināta Trampa prasība šīs ieceres realizēšanai piešķirt 5,7 miljardu dolāru.

Trampa administrācija nākamajā budžeta gadā ierosinājusi atvēlēt 45,7 miljonus dolāru palīdzībai Salvadorai, 69,4 miljonus dolāru palīdzībai Gvatemalai un 65,8 miljonus dolāru palīdzībai Hondurasai, kas jau tā ir ievērojami mazāk nekā bija iepriekšējā budžetā.

Saistītie raksti
Tramps pauda pārliecību, ka trīs Centrālamerikas valstis varētu ļoti viegli novērst migrantu karavānu veidošanos, ja vien gribētu.

“Es patiesībā domāju, ka tās atbalsta šādas karavānas, jo vēlas atbrīvoties no (..) zināmiem cilvēkiem,” paziņoja Tramps.

LA.lv