×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. jūnijs, 2013
Drukāt

Mihelsons: “Cerības nav zemē metamas.”

volej-log-ec2

Latvijas volejbolisti Eiropas čempionāta kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā spēlē Turcijas pilsētā Samsunā zaudēja laukuma saimniekiem ar 0:3 (20:25, 17:25, 23:25). Atbildes spēle svētdien būs Jelgavā. 


 

Samsunā mūsējie ne reizi nespēja izvirzīties vadībā. Turki pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu un svinēja pelnītu uzvaru. Diemžēl TV tiešraides signāla pazušanas dēļ mūspusē neviens neredzēja, kā trešajā setā latvieši no 12:16 pievilka līdz 23:23, tāpat arī turku pēdējās divas veiksmīgās izspēles.

Notikumus Samsunā komentē un izredzes Jelgavā prognozē Latvijas volejbola izlases bijušais spēlētājs un treneris Valts Mihelsons: “Kopumā mūsu komanda izskatījās tīri labi, taču bija pašvaka servju uzņemšanā, par ko tika runāts jau pirms mača. Kāpēc? Tas ir melnais darbs, kas jāveic gadiem jau no jauniešu vecuma.”

Turkiem labi izdevās gan saīsinātās, gan gremdserves, bet Latvijas volejbolisti nevarēja likt pretī līdzīgu kvalitāti. “Jā, mums arī sava serve īsti negāja. Gundars Celitāns un Andrejs Zavorotnijs var labi uzservēt, bet šoreiz viņiem tas biežāk sanāca pa laukuma vidu, kur pretinieki. Tas īsti nestrādā. Ja kaut vienam būtu aizgājis, komanda savāktu divus trīs punktiņus.”

Otrajā setā traumas dēļ spēli neturpināja Latvijas izlases pamatcēlājs Deniss Petrovs. “Viņš ir tikpat svarīgs kā saspēles vadītājs basketbolā. Ja Deniss nevarēs palīdzēt Jelgavā, būs liels mīnuss.” Treniņā gūtā savainojuma dēļ Turcijā ar pilnu atdevi darboties nespēja pirmā tempa spēlētājs Jānis Vāvers. Mihelsons uzsver, ka šajā pozīcijā pietrūkst Armanda Celitāna, kurš veseļojas pēc traumas un pagaidām netiek laukumā.

Tomēr viņš domā, ka cerības uzvarēt Jelgavā nav zemē metamas. Vajag nostabilizēt servju uzņemšanu. Protams, nedēļas laikā brīnumainas pārvērtības nenotiek, taču nelielu solīti uz priekšu var spert. “Pārējie spēles elementi mums ir tādi, kas dod cerības uzvarēt. Pašiem vajag servēt agresīvāk, vairs neļaujot turkiem brīvi veidot uzbrukumus un saraustīt mūsu bloku. Esmu spēlējis Grieķijā, kur volejbolisti ir ļoti karstasinīgi. Turki tādi paši – ja spēle aiziet, var samalt jebkuru, bet, tiklīdz sanāk aizķeršanās, tā lielā pārliecība zūd. Savā laukumā mums ir iespējas radīt viņiem problēmas. Daudz ko izšķirs skatītāji – vai sanāks pilna halle, vai būs pietiekams atbalsts. Mūsu volejbolisti ir pietiekami pieredzējuši, lai nesāktos lampu drudzis,” teic Valts Mihelsons.

Zemgales olimpiskajā centrā Jelgavā mūsējiem der uzvara ar jebkādu rezultātu. Tad sekos tā saucamais zelta sets, kura uzvarētāji dosies uz Eiropas čempionāta finālturnīru.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+