Laukos
Gaļa un zivis

“Miķelāni bekonam” vērienīgi modernizācijas plāni0

Ilustratīvs attēls. Foto no LA arhīva

Cūkaudzētājs SIA “Miķelāni bekons”, kas nodarbojas arī ar graudkopību un ražo barību savām cūkām, plāno ieguldīt 363 280 eiro divu kūtu pārbūvē un graudu noliktavas atjaunošanā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Tajā norādīts, ka “Miķelāni bekons” plāno ieguldīt 155 220 eiro fermas 15. korpusa pārbūvē, ko plānots paveikt līdz 2018.gada 31.martam. Tāpat par 155 068 eiro plānots pārbūvēt fermas 14. korpusu, ko plānots paveikt līdz 31.decembrim. Abus korpusus rekonstruēs SIA “Jaunpils projekts”, kas divos izsludinātajos iepirkuma konkursos ir uzvarētājs starp trim pretendentiem.

Tāpat “Miķelāni bekons” ieguldīs 52 991 eiro graudu noliktavas atjaunošanā. Līdz 2018.gada 31.martam plānots atjaunot noliktavas esošo jumta segumu, demontēt fasādes apšuvumu un sapuvušo koka karkasu, tā vietā izveidojot jaunu koka karkasu un montējot jaunu sienu apšuvumu. Tāpat iecerēts atjaunot grīdu noliktavā. Šos darbus veiks SIA Preiss būve”, kas ir uzvarētājs starp trim pretendentiem izsludinātajā iepirkuma konkursā.

Visus trīs investīciju projektus plānots īstenot līdz 2018.gada 31.martam Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai programmā “Ieguldījumi materiālajos aktīvos”.

Jau ziņots, la “Miķelāni bekons” tuvāko piecu gadu laikā plāno rekonstruēt 30 kūtis, investējot vairākus miljonus eiro. Uzņēmumā skaidro, ka “Miķelānu” cūkkopības komplekss atrodas 40 hektāru lielā teritorijā, un tajā ietilpst 40 kūtis, no kurām desmit ir labā stāvoklī, bet pārējām ēkām nepieciešams veikt apjomīgus rekonstrukcijas darbus.

Cūkkopības kompleksa valdes priekšsēdētājs Ilvars Strazdiņš atzina, ka uzņēmums izmanto visas iespējas piesaistīt Eiropas Savienības (ES) atbalstu kompleksa attīstībai un arī turpmāk strādās pie tā, lai saņemtu Eiropas Savienības (ES) finansējumu investīciju projektu īstenošanai.

Jau vēstīts, ka 2016.gadā “Miķelāni bekons” strādāja ar 3,958 miljonu eiro apgrozījumu un 330 778 eiro zaudējumiem, liecina informācija “Firmas.lv”.

“Miķelāni bekons” dibināts 2009.gadā, pamatkapitāls ir 650 000 eiro. Uzņēmums pieder Dānijas kompānijai “Torpgard Holding” un ir “Latvi Dan Agro” grupas uzņēmums.

LA.lv