×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
26. septembris, 2014
Drukāt

Miķeļdienā Rīgā varēs lustēties un iepirkties

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgā tradicionāli ražas svētkus atzīmē ar Miķeļdienas gadatirgu Doma laukumā, kas šogad notiks sestdien, 27. septembrī, taču Miķeļdienu nedēļas nogalē atzīmēs arī pilsētas apkaimēs, vēsta Rīgas dome.

Sestdien Miķeļdienas gadatirgū, kas notiks ne tikai Doma laukumā, bet arī Herdera laukumā, Jēkaba, Pils, Tirgoņu ielās un Jaunielā, no plkst. 10 līdz 17 tirgus apmeklētājiem būs iespēja iegādāties rudens veltes, amatnieku meistardarbus, kā arī baudīt plašu kultūras programmu.

Tirgus apmeklētāji varēs iegādāties amatnieku un tautas lietišķās mākslas meistaru darinājumus, kā arī rudens ražas veltes, gaļu, zivis, medu, maizi, veselības un ārstnieciskās kosmētikas izstrādājumus, pirts lietas un grāmatas, ko piedāvās ap 300 tirgotāju.

Tāpat sanākušos priecēs jauniešu pūtēju orķestris “Fanfara”, Tautas deju ansambļu “Dzīpars”, “Dancītis”, “Vija”, “Ačkups”, “Gatve” un “Austris” dejotāji, bērnu vokālie ansambļi “Magonīte” un “Momo”, kā arī bērnu deju ansamblis “Dzīpariņš”. Miķeļdienas gadatirgū uzstāsies folkloras kopa “Kokle”, vokālais kvartets “Harmonija Rīgai” un Kristīnes Kārkles etnogrupa. Tirgus kultūras programmu vadīs Dailes teātra aktieris Gints Andžāns. Tāpat Rīgas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja dzirdēt grupas “Mākoņstūmēji” uzstāšanos.

Miķeļdienas svinības notiks arī pilsētas apkaimēs. Svētdien, 28. septembrī, Kultūras un tautas mākslas centra (KTMC) “Ritums” filiālē Laimdotas ielā 42 no plkst. 10 līdz 17 rudens gadatirgū “Miķelītis bagāts vīrs” piedalīsies KTMC “Ritums” folkloras un deju kopas, Tautas lietišķās mākslas studijas, mazākumtautību kolektīvi, amatierteātra “Rampa” dalībnieki, “Praktiskās estētikas skolas” kolektīvi, būs radošās darbnīcas, konkursi, kā arī tirdzniecība ar lauku rudens veltēm.

Savukārt pie Kultūras centra “Iļģuciems” svētdien no plkst. 13 līdz 15 būs iespēja vērot centra amatierkolektīvu uzstāšanos, kā arī iepazīties ar latviešu tautas tradīcijām Siguldas novada folkloras kopas “Senleja” vadībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+