Sports
Hokejs

Miķelis Rēdlihs par 12. čempionātu, tīru galvu un deputāta pienākumiem0

foto: AP/LETA

Latvijas hokeja izlasē pieredzējušākais spēlētājs pasaules čempionātā Dānijā būs Miķelis Rēdlihs, kurš pavasara trakumā valstsvienību pārstāvēs jau 12. reizi. Viņš vienlaikus ir arī Ozolnieku novada domes deputāts.

Vienmēr interesanti un gods spēlēt pret tādām komandām kā Kanāda, gribas sevi pierādīt. Laba pieredze. Bija arī daudzas labas lietas, tās ir jāpaņem līdzi uz čempionātu, bet, protams, ir vēl arī jāizlabo kļūdas,” pēc pārbaudes spēles pret Kanādu (1:6) sacīja 33 gadus vecais uzbrucējs.

Mūsējiem vienīgo ripu pielabojot Miķeļa metienu guva Rodrigo Ābols. Kopumā uzbrukums vājš – deviņās pārbaudes spēlēs tikai astoņi gūti vārti. “Grūti spriest, kāpēc uzbrukumā nevedās. Pret Kanādu momentus veidojām un tas ir pats galvenais, būs arī vārti. Cerams, ka punktu mačos atvērsimies, bet, lai to izdarītu, jāspēlē produktīvāk,” noteica Rēdlihs.

Pagājušajā nedēļā viņam treniņā ripa spēcīgi trāpīja pa slidu un trešdien hokejists vēl staigāja klibodams, tomēr ceturtdien un piektdien spēlēja pret Šveici. “Sasitumiem labā lieta ir tā, ka vienu dienu nevari pastaigāt, bet nākamajā jau ir daudz labāk un tā bija arī man. Uztaisīju procedūras un strauji uzlabojās,” atzina Miķelis Rēdlihs.

Šis viņam būs pirmais pasaules čempionāts Hārtlija vadībā, jo pērn spēlēt izlasē liedza trauma. “Trenerim ir sava vīzija, ko vēlas redzēt, saka labas lietas un ar viņa hokeja filosofiju viss kārtībā. Spēlētājiem labāk jāmēģina izpildīt uzdevumi,” norādīja Rēdlihs.

Miķelis minēja, ka viņam Dānijā būs 10. vai 11. pasaules čempionāts, bet uzzinot, ka ir vēl vairāk, sacīja: “Nopietni. Vai man ģērbtuvē jāuzņemas līdera loma? Jāmēģina palīdzēt ar savu piemēru, pozitīvi uzlādēt. Jāienes pārliecība un patīkama laura.” 12. pasaules čempionāts būs arī aizsargam Guntim Galviņam, kurš ir divus gadus jaunāks par Rēdlihu.

Deviņi zaudējumi pārbaudes spēlēs nav patīkami, bet Miķelis cer, ka tie komandai neradīs papildus psiholoģisko spiedienu. “Tas atkarīgs no tā, cik katrs spēlētājs būs morāli spēcīgs. Šis tomēr bija sagatavošanās posms un dziļākajā būtībā šobrīd nav īsti nozīmes, cik ir zaudējumi. Bobs saka, ka vajag uzvarēt katrā spēlē, bet ir tā, kā ir. Jāuztver tas kā treniņu process un jāsakārto galva uz pirmo spēli, lai būtu pilnībā gatavs, nedomājot par to, kas bijis iepriekš.”

Saistītie raksti

Pret Kanādu pēdējo spēli izlasē aizvadīja uzbrucējs Mārtiņš Cipulis. “Ļoti labs cilvēks, augsta līmeņa hokejists, profesionālis,” komandas biedru raksturoja Miķelis Rēdlihs. “Devis ļoti lielu ieguldījumu Latvijas hokejā. Komandas spēlētājs, draudzīgs un var pajokoties, ja vajag.”

Miķelis Rēdlihs kopš pagājušā gada ir arī Ozolnieku novada domes deputāts. “Domes sēdes ir vienu reizi mēnesī. Aprīlī biju, maijā netikšu, taču domāju, ka viņi bez manis ļoti labi tiks galā,” pasmaidīja pieredzējušais uzbrucējs.

Pasaules čempionāts Dānijā sāksies piektdien, bet Latvija pirmo maču aizvadīs sestdien 13.15 pret Norvēģiju.

LA.lv