×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. maijs, 2015
Drukāt

Mikiško: pēdējos gados pedagogi nepārtraukti atradušies pirmajās frontes līnijās (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

Pēdējo piecu gadu laikā pedagogi nepārtraukti atradušies pirmajās frontes līnijās, stāstot par paveikto, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) kongresā norādīja tās priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

Viņa stāstīja, ka pārskata periodā LIZDA aktīvi strādāja, mēģinot viest pozitīvas pārmaiņas izglītības sistēmā, tostarp pieprasot konkurētspējīgu un godīgu atalgojumu pedagogiem.

Mikiško pauda, ka šajā laikā ir paveikts daudz, tomēr vēl ir daudz darba, lai panāktu LIZDA un tās biedru interešu ievērošanu. Mikiško atgādināja, ka arodbiedrība aktīvi iesaistās sarunās ar likumdevējiem, kā arī iesaistās dažādās darba grupās.

Arodbiedrības vadītāja minēja, ka, pateicoties LIZDA protestiem un prasībai apmaksāt visus pedagogu darba pienākumus, Izglītības un zinātnes ministrija patlaban izstrādā jauna pedagogu darba samaksas modeli, kura mērķis ir novērst netaisnību pedagogu darba samaksā.

Piecu gadu laikā no arodbiedrības aizgājuši 4058 biedri. Mikiško skaidroja, ka šis skaitlis ir objektīvs, ņemot vērā kopējo darbinieku kritumu izglītības nozarē valstī. Pagājušajā gadā no LIZDA izstājušies 561 izglītības darbinieks. Tomēr Mikiško uzsvēra, ka arī tagad rodas jaunas reģionālās arodbiedrības un organizācijā ienāk jauni cilvēki.

Patlaban arodbiedrība apvieno 30 220 biedrus, kuri darbojas 36 teritoriālajās arodorganizācijās visā Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Pedagogi nav neko pelnījuši, jo šajā laikā nav dzirdēti protesti pret būtiski svarīgām lietām- korupciju, ēnas ekonomiku utt ,nepietiekamu patriotismu- algas nav pats galvenais-aplama rīcība.

 2. saņematies taču beidzot! Atbildēt

  Ja jau esat frontes pirmajā līnijās, tad vajag arī saņemties un beidzot pateikt, ka skolotāju un skolu pie mums par daudz. SKOLAI, JA IR TIK MAZ SKOLĒNU, NAV JĀBŪT KATRĀ MIESTĀ.
  Tad, ja samazinās skolotāju skaitu, arī algas būs normālas
  Pa visu varu varu saglabājot mazās skolas, izglītības nozare pārvērtusies par sociālo problēmu nevis saprātīgas izglītības risinātājām Diskriminēti tiek arī skolēni, jo lauku pensionāres nespēj izsekot jaunumiem izglītībā .
  Beidziet veģēt un saņematies taču!

 3. Zākāt skolotājus visi ir “gudri”. Tikai kāpēc šie “gudrinieki” ir internetā nevis stāv klases priekšā un strādā ar bērniem? Nevienu neesmu redzējusi savā “labumu pilnajā” vietā. Kad esmu piedāvājusi vienu dienu pastrādāt, tad tikpat lielmutīgi gudri atkratās.

 4. Komunistiem jau nav laika strādāt, jo visu laiku jāatrodas pirmajās frontes līnijās. Kompartijas vairs nav,
  tad tagad vecie nomenklaturščiki cīnās arodbiedrības frontē. Štrunts par bērnu audzināšanu, galvenais ir
  fronte un streiku organizēšana.

 5. Bet domāt par bērnu skološanu nav laika.Jākaro frontēs ! Ar ko karojiet cienījamie? Skolas ir pustukšas,bērni ar vecākiem brauc uz ārzemēm.Bet jūs tikai domājat un “cīnaties”par lielāku algu.Algu vajag nopelnīt.Latvijā ir vairāki tūkstoši nekam nevajadzīgi skolotāji.kā agrāk bija inženieri(pēc rūpnīcu slēgšanas),bet viņi pārkvalificējās un strādā citā darbā.Jums arī vajag to pašu darīt un būs miers,nevajadzēs ņaudēt kā slimiem kaķiem(ņau,ņau naudu dodiet).Baigie karotāji ar Mikiško priekšgalā.Jāglāb bērni no tādiem skolotājiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+