Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Piektdiena, 28. aprīlis, 2017
23. aprīlis, 2014
Drukāt

Mīkla skatītājiem: kurš ir īstais Karavadžo?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Bostonas Daiļo mākslu muzejs (MFA) līdz 15. jūnijam piedāvā retu iespēju – mākslas baudītājiem kļūt par tās vērtētājiem un izsvērt, kuras no četrām izstādītajām Karavadžo gleznām ir īstas, bet kuras – viltojumi.

Izstāde atklāj, ar kādiem sarežģījumiem nākas saskarties mākslas vērtētājiem. No četrām izstādītajām gleznām divām – “Zīlniece” (ap 1594–95. gadu) un “Fra Antonio Martelli” (ap 1608) autorība reiz tika
apšaubīta, taču tagad abas tiek uzskatītas par zīmīgākajiem Karavadžo darbiem.

Turpretī divas citas – “Mateo Barberini” (ap 1596. gadu) un “Sv. Francisks meditācijā” (ap 1595. gadu) patlaban atrodas pašā debašu centrā. MFA piedāvā skatītājiem pašiem izmantot ekspertu dedukcijas metodes un izlemt, kurš ir īsts Karavadžo, bet kurš – ne, un ar saviem spriedumiem dalīties tviterī, izmantojot norādi #TrueCaravaggio.

Pievienot komentāru

VNĪ: Tabakas fabrikas pielāgošana JRT vajadzībām par 95% pabeigtaBijušās Tabakas fabrikas ēkas Miera ielā 58A, Rīgā pielāgošanas darbos Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām būvnieks SIA "Abora" aprīlī ir pabeidzis 95% plānoto iekšdarbu, turpinās darbi pie fasādes siltināšanas un apkārtējās teritorijas iekārtošanas.
Draugiem Facebook Twitter Google+