×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
3. novembris, 2016
Drukāt

“Mikrofona ierakstu” 20 gadu mūzikas raža vērienīgā lielkoncertā

Foto - Ritvars StankevičsFoto - Ritvars Stankevičs

Elita Mīlgrāve un Guntars Račs.

Latvijas pazīstamākā mūzikas ierakstu kompānija “Mikrofona ieraksti” šogad atzīmē 20. jubileju. Spilgtākie mākslinieki, kuru darbi izdoti “MicRec” paspārnē, 9. novembrī pulcēsies “Arēnā Rīga” vērienīgā lielkoncertā “20 gadi latviešu mūzikā”. “Prāta Vētra”, Laima Vaikule, “Labvēlīgais tips”, “Musiqq”, “Bet bet”, “Menuets”, “Pērkons” un citi gatavo īpašus priekšnesumus, turklāt izdevniecības divdesmit gadu nozīmīgāko latviešu mūziķu uznācienus kuplinās koru, tautas deju un mūsdienu deju kolektīvi.

1996. gads ir īpašs gads, mūsu “MicRec” dibināšanas gads. Jaunu cerību, jaunu mērķu un jaunu iespēju sākums. Kompānijas dibinātāji ir Elita Mīlgrāve, profesionāla žurnāliste un koncertu organizatore, un mūziķis un dzejnieks Guntars Račs. Abi jau vairākus gadus plecu pie pleca bija strādājuši Latvijas Radio leģendārā raidījuma un dziesmu aptaujas “Mikrofons” redakcijā, jau tad aktīvi uzsākot arī mūzikas izdošanu un izplatīšanu. Taču bija pienācis laiks kļūt pastāvīgiem un ar pilnu sparu veltīt sevi tikai mūzikas ierakstu izdošanai, TV un radio programmu producēšanai sadarbībā ar pirmajām privātajām radiostacijām un, protams, jaunu un jau pazīstamu mākslinieku karjeras attīstībai. Kompānija noslēdz savstarpējās pārstāvniecības līgumu ar pasaules ierakstu gigantu “EMI Records”, un jauna dzīve var sākties!

“Jauns mēness”, Laima Vaikule, “Līvi”, “Labvēlīgais tips” – šo leģendāro mākslinieku vārdi no tā brīža tiek izdoti “MicRec” paspārnē. Viņi un vēl daudzi citi sekotāji tagad, pēc 20 gadiem, izdevniecības pulcināti, piedalīsies vērienīgā ierakstu kompānijas jubilejas koncertā.

“Vakarā vienkopus gan zālē, gan uz skatuves būsim visi, kas mīl latviešu mūziku un uzskata, ka ir svarīgi gan to radīt, gan izpildīt, gan ierakstīt, gan atskaņot un rādīt, gan iegādāties un klausīties,” teic “Mikrofona ierakstu” valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve. Vieni no koncerta ievērības cienīgiem viesiem būs leģendārā elektroniskās mūzikas celmlaužu grupa “Zodiac”. Kopš darbības pārtraukšanas 1991. gadā grupa sniegusi ļoti retus, bet tieši tādēļ jo īpašākus koncertus. Īpašu priekšnesumu gatavo grupa “Bet bet” kopā ar Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kori diriģenta Jāņa Vanaga vadībā. Viņu izpildījumā skanēs Raimonda Paula dziesma no cikla “Pērļu zvejnieks” ar Jāņa Petera vārdiem. Programmu papildina arī Roberts Gobziņš, kurš kopā ar deju studiju “PRO-X” Ievas Bitenieces vadībā uzstāsies, atskaņojot labākās deju dziesmas. Koncertā piedalīsies arī viena no Latvijas estrādes mūzikas leģendām – grupa “Credo”, kuras radošā darbība priecē klausītājus jau 42 gadus.

Tikmēr dziedātāja Olga Rajecka, kura nesen saņēma “MicRec” šogad iedibināto Miķeļa balvu kā “MicRec” visu laiku labākā dziedātāja, un grupa “Turaidas Roze” latviešu mūzikas svētkiem gatavo Imanta Kalniņa “Karsta mana jauna dziesma”, kas būs kopīgs Olgas un TDA “Līgo” priekšnesums.

Džeza noskaņas jubilejas lielkoncertā radīs jaunā dziedātāja Kristīne Prauliņa. “Mikrofona ieraksti” 2014. gadā izdeva Kristīnes Prauliņas debijas albumu “Melns ar baltu”, kurā apkopotas Maestro Raimonda Paula dziesmas ar Guntara Rača vārdiem, piedaloties pašam Maestro un “Sinfonietta Rīga” stīgu grupai.

Akadēmiskās mūzikas pusi pārstāvēs “Trīs tenori” – Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs, kuru ieskaņotais albums “Ziemassvētkos” projektā “5 tenori” (pievienojoties Kārlim Zariņam un Jānim Sproģim) savulaik bijis viens no veiksmīgākajiem “MicRec” Ziemassvētku ierakstiem un saņēmis arī Zelta albuma apbalvojumu. Trīs tenoriem koncertā uz skatuves pievienosies vīru koris “Frachori”.

Madoniešu grupa “Četri vienā”, jauno izpildītāju konkursa “Supermikrofons 2016” uzvarētāji, skatītājus priecēs ar savu jauno singlu “Nokāpt lejā”. Viņu priekšnesumu papildinās Madonas kultūras nama mūsdienu deju grupa “Aliens”.

“Mikrofona ieraksti” ne vien rīko vērienīgu lielkoncertu, bet arī vienā izlasē centušies apkopot šajos gados izdoto mākslinieku populārākās dziesmas, izdodot izlasi “20 gadi latviešu mūzikā”.

“Tas bija ļoti grūti, jo kod, kurā pirkstā gribi, visi sāp. Mēs esam strādājuši ar tik daudziem, ka uzreiz bija skaidrs, ka vienā izlasē visiem vietas nepietiks. Un es jau laikus atvainojos tiem, kuru vārdi un dziesmas nav šajā sarakstā,” saka “Mikrofona ierakstu” repertuāra direktors Guntars Račs. “Bukletā gan centos ierakstīt visu to izpildītāju un autoru vārdus, ar kuriem šajos 20 gados esam kopā kaut ko darījuši. Saraksts ir iespaidīgs. Un es ar to lepojos!”

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 9. XI 19.30 “Arēnā Rīga”

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 15 – 50

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+