×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
10. novembris, 2014
Drukāt

Mikroķirurģijas centrā veikta Latvijā pirmā pilnas auss rekonstrukcija

ausissss

Aizvadītajā nedēļā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Mikroķirurģijas centrā veikta Latvijā pirmā pilnas auss rekonstrukcija. Līdz šim šādas operācijas Latvijā bija veikuši vien rietumu valstu speciālisti. Operāciju veica mikroķirurgs Dzintars Ozols un plastikas ķirurgs Kārlis Vērdiņš.

Dr. Kārlis VērdiņšDr. Kārlis Vērdiņš

Pacients bija guvis traumas elektroapdegumā pirms vairākiem gadiem, kā rezultātā zaudējis kreiso roku un labo ausi. Pilnas auss rekonstrukcija ir sarežģīta vairāku etapu operācija, kuras laikā auss tiek izveidots no ribas skrimšļa. Gan iegūtu, gan iedzimtu auss defektu rekonstrukcija ir sarežģīta, bet ar prognozējamu labu rezultātu. Līdz šim Mikroķirurģijas centrā bija veiksmīgi veiktas daļējas auss rekonstrukcijas.

Dr. Dzintars OzolsDr. Dzintars Ozols

Pirms desmit gadiem Mikroķirurģijas centrā viesojās plastikas ķirurgs no Kirgizstānas, kurš veica ausu rekonstrukcijas paraugoperācijas un apmācīja šo tehnoloģiju Latvijas ārstiem. Pa šo laiku abi ārsti ir pilnveidojuši savas zināšanas kursos visā Eiropā pie vadošajiem auss rekonstrukcijas speciālistiem. Pasaulē šādas operācijas tiek veiktas lielākoties lielos medicīnas centros ASV un Eiropā.

Mikroķirurģijas centrs – vienīgā vieta Latvijā, kur tiek sniegta neatliekama mikroķirurģiska palīdzība un mikroķirurģijas speciālistu palīdzība bērniem. Mikroķirurģijas centrs ir viens no vadošajiem un lielākajiem plastiskās ķirurģijas centriem Baltijas valstīs. Kvalificētie speciālisti un augstie drošības standarti ir padarījuši Mikroķirurģijas centru par pazīstamu un respektablu medicīnas iestādi ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un pasaulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+