Latvijā
Izglītība

“Mikrotīkls” ziedo 250 000 eiro arī RTU 0


Spageti makaronu tiltu konstruēšanas sacensības “STiKS” Rīgas Tehniskās universitātes Radošo industriju centrā.
Spageti makaronu tiltu konstruēšanas sacensības “STiKS” Rīgas Tehniskās universitātes Radošo industriju centrā.
Foto-LETA

Gada noslēgumā Latvijas uzņēmums “Mikrotīkls”, kas plašāk pazīstams ar zīmolu “MikroTik”, sniedzis nozīmīgu ieguldījumu augstākās izglītības nozarē, ziedojot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fondam 250 000 eiro vairāku inženiertehnisko jomu attīstībai, informē augstskola.

Šāda apmēra ziedojumu gada nogalē saņēma arī Latvijas Universitāte.

Galvenie virzieni, kurus vēlas atbalstīt uzņēmums RTU, ir elektronika, telekomunikācijas un datorzinātnes, kā arī RTU projekti, kas saistīti ar inženierzinātņu popularizēšanu skolēnu vidū un skolēnu zināšanu pilnveidi eksakto zinātņu jomās. Tāpat uzņēmums izlēmis sniegt materiālu atbalstu RTU Inženierzinātņu vidusskolai, kā arī ziedot iekārtas fakultāšu laboratorijām, tādējādi ievērojami uzlabojot augstskolas programmu daudzpusīgumu un palīdzot veidot modernāku studiju vidi. Ziedojumu saņem un administrēšanu nodrošinās “RTU Attīstības fonds”.

Artūrs Zeps, RTU Attīstības prorektors, uzskata, ka saņemtais ziedojums ir nozīmīgs ieguldījums Latvijas augstākās tehniskās izglītības attīstībā un jauniešu intereses par inženierzinātnēm veicināšanā: «Rīgas Tehniskā universitāte augstu novērtē SIA «Mikrotīkls» piešķirto atbalstu, kas palīdzēs izveidot vairākas jaunas laboratorijas elektronikas un datorzinātņu jomā, kā arī sniegs ieguldījumu studiju procesa uzlabošanā gan no saturiskā, gan infrastruktūras viedokļa.

Saņemtais atbalsts palīdzēs piesaistīt jauniešus inženierzinātnēm, veicinot RTU sagatavoto speciālistu piemērotību darba tirgum, kā arī ļaus attīstīt jaunus pētniecības virzienus, tā vēl vairāk attīstot RTU un industrijas sadarbību, nodrošinot industrijai nepieciešamo zināšanu un inovāciju radīšanu un to praktisku pielietojumu dzīvē.

«Mikrotīkls», kas savu produkciju galvenokārt eksportē, ražo un izstrādā bezvadu datortīklu iekārtas, tajā skaitā maršrutētājus un ar tiem saistīto programmatūru. 2016. gadā kompānija strādāja ar 223,285 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,30% vairāk nekā 2015. gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 7,90%, sasniedzot 66,241 miljonus eiro. «Mikrotīkls» īpašnieki vienādās daļās ir Arnis Riekstiņš un Džons Martins Tallijs (John Martin Tully).

LA.lv