×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. novembris, 2013
Drukāt

Mikrouzņēmumiem būs pienākums norādīt nodarbināto nostrādātās stundas (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Dārzniecības "Neslinko" vadītāja Elga Bražūne raksta iesniegumu Valsts augu aizsardzības dienesta vadībai Rīgas dārzkopības biedrības rīkotajā protesta akcijas laikā saistībā ar konfliktu starp biedrību un dienestu par nelikumīgu sēklu tirgošanu.

Lai varētu aprēķināt “aploksnē” izmaksātās naudas apjomu, arī mikrouzņēmumos būs jānorāda darbinieku nostrādāto stundu skaits, paredz Finanšu ministrijas sagatavotie grozījumi noteikumos par mikrouzņēmuma nodokļa deklarāciju un tās aizpildīšanas kārtību.

Grozījumi paredz, ka, iesniedzot mikrouzņēmuma nodokļa deklarāciju, tajā ir iekļaujama informācija par mikrouzņēmuma darbinieku faktiski nostrādāto stundu skaitu katrā mēnesī. Ņemot vērā, ka par mikrouzņēmuma darbinieku var būt fiziskā persona, kuru uz darba līguma pamata nodarbina mikrouzņēmums, un mikrouzņēmuma īpašnieks vai prokūrists, tad mikrouzņēmuma nodokļa deklarācijā nebūtu norādāmas nostrādātās stundas par mikrouzņēmuma īpašniekiem un prokūristiem, ar kuriem netiek nodibinātas darba tiesiskās attiecības. Bet gadījumos, ja mikrouzņēmuma īpašnieks tiek nodarbināts uz darba līguma un pilnvarojuma līguma pamata, tad par šo personu mikrouzņēmuma nodokļa deklarācijā būtu jānorāda nostrādāto stundu skaits, kas veikts uz darba līguma pamata.

Ja darba devēji būs snieguši minēto informāciju par profesijām un nostrādāto stundu skaitu, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīcībā būs precīza informācija par komersantu deklarēto vidējo darba samaksu stundā katrai profesijai. Tādējādi VID nodokļu auditā varēs papildus noteikt darba samaksu no starpības starp vidējo rādītāju valstī un auditējamā komersanta deklarēto darba samaksas lielumu. Kā paskaidro Finanšu ministrija, šī starpība ir iespējamā “aplokšņu alga”.

Lai ieviestu šīs izmaiņas, ir nepieciešams arī finansējums 5415 latu apmērā, ko plānots novirzīt no VID informācijas sistēmu uzturēšanai plānotā finansējuma šim gadam. VID informācijas sistēmās nepieciešams veikt izmaiņas, lai nodrošinātu informācijas par darba ņēmēju nostrādāto stundu skaitu pārskata periodā (mēnesī) uzskaiti atbilstoši Ministru kabineta noteikumu projektam.

Saskaņā ar Finanšu ministrijas rīcībā esošo informāciju šā gada 1.jūlijā Latvijā bija reģistrēti 29 533 mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji.

Noteikumu projektu pirmdien, 4.novembrī, izskatīs Ministru kabineta komitejas sēdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. nu šeit jau ir pilnīgs nihilisms –
  piemērs:
  ģimenes mikrouzņēmums, vasaras periodā bērnus kas ir studenti noformē darbā, ir tikai loģiski ka šeit nav darba atlases procedūras utt jo tas ir ģimenes uzņēmums, alga noteikti nebūs tāda kā valstīt caurmērā utt jo tie ir studenti kuri vēl mācās profesiju un ģimenes uzņēmums, un tagad šī starpība būs “aplokšņu alga”???
  Attopieties, ierēdņi!
  Drīz nebūs kas maksā pat mikrouzņēmuma nodokli!

  • Vienas nejēdzības no valdības puses! Nodokļus BIEZAJIEM neuzliek nekādus (ostu utt), bet iznīcina mazos nodokļu RAŽOTĀJUS.
   VAI IR LOĢISKS PRĀTA DARBS?!
   ATTOPIETIES! Ar vienu roku tikko iedevāt iespēju uzsākt biznesu, bet jau momentā klāt ar nodokļu paaugstinājumu.
   VAI TĀDAI VALSTIJ UN POLITIKAI VAR UZTICĒTIES?!! Nē!

Draugiem Facebook Twitter Google+