×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
12. jūlijs, 2017
Drukāt

Mikrouzņēmējs: “Ne tikai sviestu atņem, bet arī pusi maizes nogriež.” (16)

Foto - LETAFoto - LETA

Līdz ar iedzīvotāju ienākuma, uzņēmumu ienākuma, akcīzes u. c. nodokļu izmaiņām vakar valdība vētīja arī Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotos grozījumus Mikrouzņēmumu likumā. Mikrouzņēmumu likums saglabāts, tomēr līdz ar nākamo gadu paredzētas vairākas būtiskas izmaiņas. Kaut arī EM norāda, ka jauninājumu tapšanā iesaistījušās dažādas darba devēju un uzņēmēju biedrības un asociācijas, vienprātības par grozījumiem nav.

Lielākās domstarpības grozījumu izstrādes procesā bijušas par to, ka samazināto nodokļa apmēru attiecinās par strādāšanu vienā mikrouzņēmumā, atzina EM pārstāve Margrieta Ulmane. “Mēs neierobežojam to, cik mikrouzņēmumos cilvēks strādā. Var strādāt vairākos un samazināto nodokli maksāt par katru mazo uzņēmumu. Ja alga mikrouzņēmumā pārsniedz 
10 800 eiro, par šo atlikumu jāmaksā vispārējais nodoklis. Neuzskatām, ka ir prātīgi ierobežot cilvēku iespējas pelnīt, vienlaikus valsts mērķis ir ierobežot negodīgu konkurenci uz nodokļu optimizācijas rēķina. Finanšu un Labklājības ministrija uzskata, ka šāds modelis ir grūti administrējams, un viņiem savā ziņā ir taisnība, jo līdz ar to darba ņēmējam būs jādeklarē savi ieņēmumi un pašam jāmaksā nodokļi. Taisnība ir abās pusēs, bet uzskatām, ka šis ir reālākais variants, kā ierobežot nodokļu optimizāciju,” sacīja EM pārstāve.

Sazvanīts Kazahstānas galvaspilsētā Astanā, kur šobrīd notiek “Expo 2017” izstāde, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) vadītājs Jānis Endziņš sacīja, ka lielos vilcienos grozījumi ar LTRK ir saskaņoti, taču iebildumi ir par maksimālo apgrozījumu. Viņaprāt, labāks risinājums būtu iepriekš solītie 50 000 eiro. Savukārt Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu asociācijas valdes locekle Aija Lokenbaha norādīja, ka grozījumus neatbalsta. Asociācija uzsver, ka līdz ar tik krasu apgrozījuma samazinājumu jēgu zaudē visa mikrouzņēmumu ideja. “100 000 eiro ieviesa, lai uzņēmumiem dotu iespēju attīstīties. 40 000 eiro ir pārāk maza summa, un režīms zaudē savu sākotnējo jēgu un būtību, kāpēc to vispār izveidoja,” sacīja A. Lokenbaha. Arī 900 eiro algas slieksni viņa neatbalsta. Tādi grozījumi esot izstrādāti spēcīgā lielo uzņēmumu lobija dēļ. “Ir sezonāli darbi, kuros vienā mēnesī var nopelnīt vairāk par 900 eiro, bet vairākos mēnešos var būt tukšums. Pietiek jau ar apgrozījuma slieksni.”

Savukārt uzņēmuma SIA “birojs.biznesam”, kurā nodarbināti divi darbinieki, vadītājs Rendijs Matusevičs 
man atbildēja, ka, kaut arī viņa uzņēmums nepārsniedz 40 000 eiro apgrozījuma slieksni, tik krass apgrozījuma sliekšņa samazinājums ir pārāk liels. “Vairāk nekā par 50% mazāks apgrozījums ir par traku. 10–20% samazinājums būtu saprotams, bet šāda ideja ir pārāk drastiska. Ne tikai sviestu atņem, bet arī pusi maizes nogriež,” sacīja R. Matusevičs. Savukārt par maksimālās algas un darbinieku slieksni uzņēmējs izteicās neitrāli, uzsverot gan, ka līdz ar visām izmaiņām daudzi uzņēmumi noteikti zaudēs samazinātā nodokļu maksātāja statusu.

Mikro_10

VISU RAKSTU “NODOKĻU REFORMA – SAEIMAS ROKĀS” MEKLĒ ŠODIENAS “LATVIJAS AVĪZĒ” VAI LASIET E-IZDEVUMĀ.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Ar Likumu jānosaka:Cik[divās un ne vairāk] darbavietās atļauts oficiāli strādāt,pelnīt un attiecīgi maksāt nodokļus!Patreiz ir t”a,ka visādi puspriekšnieki strādā piecās darbavietās un atrodās visādās valdēs,bet bevienā darbavietā naV sastopams un tiešos pienākumus nepilda.Citie atbrīvotos iespēja ģimenei uzturu gādāt un samazinātos bezdarba rādītāji valstī.Tas ir ekonomikas ministrijas jautājumu loks!

  • Varbūt sāksim ar ”zivs” sapuvušo galvu? Sākot jau ar valsts apjomu 2012 gads 286 000,2015 gads 304 000. Katru dienu 20 siles kleksētāju klāt. Maksimums 9% no visiem iedzīvotājiem valsts maizē,maksimums 10 minimālās algas valsts strādājošajiem ierēķinotvisus ”bonusus”’,apdrošināšanas utt. Atiecas uz visiem valsts uzņēmumiem un valdēm. Ekonomija būs grandioza! Nodokļus varēs reāli samazināt.
   Vēl pieņemts likums nemainās 3 gadus un ministru kancelejas apkopēju skrāpējumi noteikumi nav saistoši.
   Tad nodokļu nemaksātājus varēs pielīdzināt kriminālnoziedzniekiem,tagad noziedznieks ir valsts,kurš cenšas labi pabarot pārāk daudz sev pietuvināto uz iedzīvotāju rēķina.

 2. Ne tikai nagu senite ir bistama. Ja to nav arstejusi vectevi ,tevi ta boja galvas smadzenes ,jo ir jau genos !

 3. Kamēr nodokļu nauda netiks TERĒTA godīgi, pilsoņu uzticību valdībai un varas partijām necerēt. Piemērs: Jūrmalas atkritumu skandāls. Kāds labi nopelnījā, kādam viss vienalga, kādam vēl kaut kas… bet beigās visa skāde tiek novērsta un apmaksāta par valsts jeb manu samaksāto nodokļu naudu.
  Vajag caurspīdību nodokļu naudas tēriņiem!!!!!!!!!!!

 4. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI

 5. Vai te nodarbojas ar ekonomiku, jeb ar seksu ?

 6. Elementārs jēdziens – maksāt nodokļus godīgi…Tak,vot nē!Kāpēc?Tāpēc ka kāpostgalvas apstiprina stulbu!nodokļu likumdošanu!Kāpēc?Lobiji – partiju sponsori,kurus nedrīkst aiztikt arī VIDiņs…Rezultāts,nu tas kas ir…

 7. godiga konkurence,aizejiet uz tirgiem tur zemniekam iakonkurē ar spekulantiem kuri citu valstu dārzeņus uzdod par pašu izaudzētajiem,un nodokļus viņi nemaksā nekādus.To visu amatpersonas zin un paši pie viņiem iepērkas

 8. Tiem nedaudzajiem tūkstošiem cilvēku, kas vēl strādā biznesā un pelna naudu, jābaro divtik lielāka nestrādājošo, tai skaitā arī ierēdņu armija, kas šo nodokļos samaksāto naudu vienkārši izklekerē pa labi un pa kreisi, tāpēc palikušos slauc un slauc arvien trakāk. Mikrouzņēmumi pabaroja sevi un savus piecus darbiniekus ar visām ģimenēm. Parēķiniet paši, ja maksimālais apgrozījums ir tik mazs un ir 5 darbinieki, tad cik ir iespējamais max mēneša apgrozījums un kas sanāks darbiniekiem uz rokas pēc nodokļu nomaksas. Un kā šie cilvēki izdzīvos? Uz sociālās palīdzības rēķina? Kurš tad tos pabalstus nopelnīs!?

 9. Lai būtu sviests uz maizes un pusrieciens rupjmaizes, būs jāstrādā (jāvergo) vairāk … nodokļi, nodevas to ”sviestu” un pusklaipu apēdīs. Latvija kļūst par agrāru feodālu valsti, kur valda 21. gs. modernā? dzimtbūšana …

 10. Katru gadu kaut ko maina bez sajēgas, kur tas novedīs. Tādas jēgpilnākas reformas nav un nebūs?! Tuvredzība ir izteikta šā brīža politikai, politiķiem, kas neredz cēloņsakarības saviem lēmumiem ar situāciju valstī. Diemžēl attīstība ir iespējama tikai veidojot stabilitāti uzņēmējdarbībai, investīciju iegudījumiem, vienkāršāku un caurspīdīgāku nodokļu sistēmu, paredzamību un tiesisko paļāvību. Pagaidām vēl turamies uz ES fondiem…

 11. Azis par darznieku ir kaitnieciba,bet “zalie” cekisti valdiba ir Valsts nodeviba.Par Finansu ministres Latvijas Valsts strategiski svariga objekta, Latvijas Dzelzcels, iztirgotaja kremla cekistu “investoriem”,Rundales pils balle.Vinas gimenes biznesins bija ( un ir ?) Latvijas Valsts nekustamo ipasumu iztirgosana kremla cekistu “investoriem” kopa ar uzturesanas atlaujam ES un NATO Valsti Latvija & visa ES.

 12. Nu, bet ko mums citu darīt ?! Kā mēs savām lielajām algām un prēmijām savādāk varam pelnīt ?!
  Jūs vispār sajēdzat, ka mēs pa 26 gadi esam izsūtījuši tik daudz potenciālo nodokļu maksātāju no Latvijas, ka tagad palikušie jāslauc trīstik !!!
  Tiešām nesaprotat mūsu bezizejas stāvokli !!!
  Lai dzīvo brīvā (no darba spējīgiem cilvēkiem) Latvija !!! Balsojiet tikai par mums !!! Īstenajiem latviešu aizstāvjiem !!!

 13. Būtu deputāti padomājuši Labāk kā attīstīt ražošanu un piesaistīt investorus latvijai ,lai veidotos darbavietas nevis visu laiku tik mainīt nodokļu sistēmu ,jo jo nav pietiekošiieņēmumu valsts kase ,, ,,sanāk ka nākamās vēlēšanās jāskātās cītīgak ko ievēlēt

 14. kad redz kā valdiba ceļ nodokļus, tad rodas jautajums, vai tiešām politiķiem nevaretu vismaz ekonomikas pamatkursu likt iziet ? viņi ko iedomājas ka mes to naudu pa naktīm drukājam, un viņu uzdevums ir visu sadrukāto sev savākt?

  • Ievērojat, Kučinskis ir labrocis, kuršs pulksteni nēsā uz labās rokas. Piemērs: Putins, Ušakovs ……… Interesanti !

Draugiem Facebook Twitter Google+