×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. decembris, 2016
Drukāt

Mikrouzņēmumiem tomēr ļaus strādāt; uz laiku atliek izmaiņas (5)

Foto LETAFoto LETA

Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, kas paredz tā beigu termiņu, kā arī termiņu, kad vairs nevarēs reģistrēt jaunus mikrouzņēmumus, stāsies spēkā tikai tad, kad tiks izstrādāts jauns mikrouzņēmumu nodokļa regulējums. Par to piektdien, 2.decembrī, panākta vienošanās, tiekoties Ministru prezidentam Mārim Kučinskim un ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem.

Ekonomikas ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju uzdots līdz nākamā gada aprīlim izstrādāt alternatīvu regulējumu, kas tiks skatīts kontekstā ar kopējām izmaiņām nodokļu politikā. Kučinskis norādīja, ka netiek atceltas valdības ieceres veikt izmaiņas mikrouzņēmumu regulējumā.

Ministru prezidents uzsvēra, ka ir nepieciešams atdalīt reālos mikrouzņēmējus no dažādiem darboņiem, kuri savas kompānijas sadalījuši daudzos mikrouzņēmumos, tādējādi optimizējot maksājamos nodokļus.

“Esam gandarīti, ka ir izdevies panākt vienošanos par to, ka vispirms tiks uzbūvēta jauna māja un tikai pēc tam nojaukta vecā, lai tādējādi mikrouzņēmumu īpašnieki varētu sagatavoties jaunajiem apstākļiem,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, “panāktais kompromiss ļauj labot Finanšu ministrijas kļūdu, tādējādi “nedzenot izmisumā” aptuveni 100 tūkstošus mikrouzņēmumos strādājošos.”

Jau ziņots, ka Saeima pieņēmusi grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, nosakot, ka personai pieteikties mikrouzņēmumu nodokļu maksātāja statusa iegūšanai ir tiesības tikai līdz 2017.gada 30.jūnijam, savukārt sākot ar 2019.gada 1.hanvāri, mikrouzņēmumu nodokļa režīms tiek izbeigts.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. jā,31.2% sociālo iemaksu objekts ir zemāks nekā minimālā alga!ja vēl var tam ticēt! nu, un? toties kāda ir vidējā alga un kas aizvien turpina celties! vienkārši budžeta ieņēmumus vairs nav kur saknapināt!

 2. Ne jau mikrouzņēmumi vainīgi, ka trūkst naudas, ja tādu mikro nebūtu, tad šie ļautiņi būtu bezdarbnieki, un saņemtu no budžeta naudu, tad gan būtu katastrofa, viņi būtu spiesti aizbraukt, kas tad tos nodokļus maksātu, ar kuru galu Tu domā?

 3. Valstī nav naudas.Vaina nav nodokļos.Vaina irekonomikā.Latvijā nav savas ekonomikas, tā pider citām valstīm!

 4. No visām sociāli apdrošinātajām personām 31,2% gadījumu apdrošināšanas iemaksu objekts ir mazāks par valstī noteikto minimālo darba algu…
  Pārējo saņem aploksnēs un izdomā shēmas kā nemaksāt nodokļus. Mikrouzņēmumi bija laba lieta, tikai paši to jēgu izkropļoja.
  Un td ļautiņi brīnās, ka trūkst naudas pensijām un pabalstiem…

  • Kā tad tagad būs?
   Atcēla tikai to punktu, ar kuru bija paredzēts likvidēt Mikrouznēmumus kā tādus, vai arī paša nodokļa maksāšanas izmaiņas?
   Jau nākamgad MUN būs 5 % + minimālās soc.iemaksas piesaistītas minimālajai algai, tad vienalga čau, Rasma, slēdzu to bodi ciet, jo nav reāli to samaksāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+