Praktiski
Rokdarbi

Mīksts spilventiņš no trikotāžas zeķbiksēm? Kāpēc ne? 16

Foto-takprosto.cc

Spilvens – cilvēka labākais draugs. Gandrīz trešdaļu savas dzīves mēs pavadām tā kompānijā. Bet spilveni der ne tikai gulēšanai! Tas var būt lielisks interjera dizaina elements.

Piedāvājam izgatavot neparastus dekoratīvos spilvenus, kas būs pa spēkam pat tam, kurš iepriekš rokās nekad nav turējis diegu un adatu.
Dekoratīvais spilvens–mezgls izskatās stilīgi un mūsdienīgi, rada omulīgu gaisotni mājās.

Šāda spilvena izveidošana neprasīs lielas pūles, tas būs viegli, ekonomiski, bet izskatīsies satriecoši. Ķeramies pie darba!

Nepieciešamie materiāli
2 pāri trikotāžas zeķbikšu
3 metri sintepona
Diegs ar adatu
Šķēres
Tualetes papīra vai papīra dvieļa viducis

Darba gaita.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

1. Sākumā nogriež pēdu daļu, pēc tam sagriež augšējo daļu pa šuvēm un nogriež gumiju. Tad no zeķbikšu starām sašuj garu trubu.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

2. Nogrieztās daļas izgriež uz otru pusi un nošuj šuvi visā garumā.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

3. Abas trubas ļoti uzmanīgi sašuj kopā. Sašuj sānu malas. Spilvenam–mezglam būs nepieciešama trikotāžas truba aptuveni trīs metru garumā. Ja garums nav pietiekams, nepieciešams piešūt papildinājumu.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

4. Lai būtu ērtāk piepildīt spilvenu ar sinteponu, lieti noderēs kartona viducis no tualetes papīra vai papīra virtuves dvieļa. Tāpat  derēs karote ar garu kātu vai mīklas rullis.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

5. Tā izskatās darba process.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

6. Tagad pienācis laiks sasiet mezglā visu trubu.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

7. Te nav noteiktas instrukcijas, kā to izdarīt, ļauj vaļu fantāzijai.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

8. Tad, kad spilvens sasiets, jāsavieno trubas gali. Un tas arī viss: spilvens–mezgls ir gatavs!

Tagad šim neparastajam dizaina elementam jāatrod piemērota vieta interjerā.
Šos spilvenus var novietot jebkurā vietā, atsvaidzinot savu māju. Var ļauties radošai iztēlei, izveidojot spilvenus dažādās krāsās un radot dažādus interesantus akcentus viesistabas interjerā.

Veidojot mezglu, var izvēlēties padarīt spilvenu neparastāku un sasiet kādu neikdienišķu mezglu – dekoratīvo vai jūrnieku. Vispirms gan ieteicams to izmēģināt, izmantojot kādu auklu.
Spilvena veidošanai var izvēlēties jebkuru audumu, kas pieskaņots viesistabas, bērnu istabas vai guļamistabas interjeram. Tāpat tā var būt lieliska un neparasta izvēle dāvanai.

Galerijas nosaukums
LA.lv