foto – fiba.com

Mīkstums, pieredze un jāspēlē par palikšanu 1

Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlasei Eiropas čempionātā Udīnē (Itālija) būs jācīnās par vietas saglabāšanu elitē.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Astotdaļfināla spēlē pret Horvātiju neizdevās spēles pirmais puslaiks, tā laikā latvietes nokļuva zaudētājos ar 15 punktu starpību (16:31) un tikai pirms paša pārtraukuma izdevās uztaustīt savu spēli. Trešajā ceturtdaļā Latvijas izlase pārņēma vadību (38:36), tomēr zemā tālmetienu precizitāte (4/23) un līderu trūkums uzbrukumā neļāva spēli pabeigt uz uzvaras nots. Horvātietēm pietika ar divām spēlētājām, kuras regulāri gūstot punktus, izcīnīja savai komandai uzvaru – Laziča guva 26 punktus, Kostiča 15 un pievienoja 12 atlēkušās bumbas.

“Sākām pārāk “mīksti”. Ne pirmo reizi – pamostamies tikai tad, kad ūdens sāk smelties mutē. Horvātietes no pirmās minūtes bija daudz agresīvākas un labāk izmantoja savas iespējas. Tās, kuras viņām devām. Mūsu kļūda, ka sākām ar cilvēks – cilvēku aizsardzību. Videoseansā bija skaidri redzams, no kurām pretiniecēm draud lielākās nepatikšanas un no kurām mierīgi var atkāpties. Taču laukumā viss iepriekš runātais reizēm pagaist. Arī tāpēc, ka daudzām meitenēm U-16 izlase ir pirmā pieredze darbā ar skautingu. Noteikti vērtīga pieredze, par kuras apguvi diemžēl nākas samaksāt ar kļūdām. Otrajā puslaikā pārgājām uz jaukto aizsardzību un trešajā ceturtdaļā pārņēmām iniciatīvu. Taču vairāk par +4 nedabūjām un ceturtajā ceturtdaļā atkal iestrēgām,” spēli komentēja Latvijas izlases galvenais treneris Kaspars Mājenieks.

Turnīrā par 9. līdz 16. vietu piektdien ceturtdaļfinālā Latvijas izlases pretinieces būs Portugāles vienaudzes.

EIROPAS U-16 ČEMPIONĀTS KADETĒM UDĪNĒ (ITĀLIJA)