×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. februāris, 2014
Drukāt

Izplatītākie mīti par mīlestību

Foto: shutterstockFoto: shutterstock

Pretējie poli pievelkas

Ideja par pretešķību savstarpējo pievilkšanos, protams, izklausās ļoti romantiski, taču konkrēti pētījumi liecina, ka dzīvē patiesībā notiek pilnīgi otrādi. Psihologi apgalvo, ka ļoti reti sastopami pāri, kuriem būtu ilglaicīgas attiecības un kuri būtu nākuši no atšķirīgas sociālās un ekonomiskās vides. Lai arī aptuveni 90% cilvēku apgalvo, ka viņiem vajadzīgs cilvēks ar pretējām rakstura iezīmēm, lielākoties tomēr mūs piesaista partneri, kuri ir mums līdzīgi gan ārējās pievilcības ziņā, gan ar rakstura iezīmēm.

Īsta mīlestība mēdz būt tikai reizi mūžā

Tā dēvētie attiecību eksperti apgalvo, ka cilvēks var iemīlēties neskaitāmas reizes un katrā reizē izbaudīt pilnīgi citu attiecību pieredzi. Mīlestība bieži vien rodas tad, kad kādu cilvēku iepazīstam pietiekami labi, kas liek aizdomāties par to, ka varētu turpmāko dzīvi pavadīt kopā ar viņu. Un katrā ziņā allaž ir vairāk nekā viens cilvēks, kurš mums var iepatikties šādā aspektā.

Mīlestība ir stiprāka par visu

Lai saglabātu ilgstošas laulības attiecības, vajadzīgs kaut kas vairāk par mīlestību. Jo mīlestība ir tikai sākumpunkts, un, lai tā spētu izdzīvot, tā jānorūda ar pacietību, humoru un piekāpšanos. Speciālisti ir vienprātīgi uzskatos, ka attiecību attīstībā citiem faktoriem ir svarīgāka loma. Pāri, kuriem ir kopīgas vērtības un neviltota uzticība vienam pret otru, ilgāk paliek kopā. Jāspēj tikai iemācīties bez naida, lieka stresa un ļoti pacietīgi risināt visas neizbēgamās problēmas.

Mīlestība ilgst 1 – 3 gadus

Pētījumi liecina, ka romantiska mīlestība spēj izturēt laika pārbaudi. Lai arī ir uzskats, ka laika gaitā mīlestība un seksuālā pievilkšanās pārtop draudzīgā savienībā, tomēr ne gluži vienmēr tas ir tā. Aptuveni 13 procenti cilvēku var saglabāt romantiskas jūtas ļoti ilgus gadus. Tomēr speciālisti piebilst, ka ir jāspēj atšķirt romantisku mīlestību no kaislīgas mīlas, kas parasti tomēr izgaist. Romantiska mīlestība sevī iekļauj pieķeršanos un seksuālo piemērotību, taču tajā nav vietas apmātībai, kā tas ir kaislīgas mīlas gadījumā. Turklāt kaislīgai mīlai raksturīga nepārliecinātība un trauksmes sajūta.

Ir tāda parādība – mīlestība no pirmā acu skatiena

Šajā maldā esot arī neliela daļa patiesības. Iemīlēšanās no pirmā acu skatiena faktiski ir iespējama, raugi, cilvēkam ir nepieciešams laiks no sekundes piektdaļai līdz trim minūtēm, lai noteiktu, vai konkrētais cilvēks viņam ir piemērots un vai ir vēlme ar viņu veidot attiecības. Taču realitātē nospiedoši lielākais vairums ilgstošo attiecību īstenojas citādi, un tikai 11% gadījumu ilglaicīga savienība top kā “mīlestība no pirmā acu skatiena”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+