Kultūra
Teātris un kino

“Mīļais pulkvedis” – jautrs detektīvs ar pārpratumiem 0

Publicitātes foto

Teātra klubs “Austrumu robeža” 8. jūnija aicina uz asprātīgu situāciju komēdiju ar detektīva elementiem “Mīļais Pulkvedis”. “Izrāde veidota pēc franču autoru motīviem. Saistīta ar pārsteigumiem un smieklīga,” teic izrādes režisors Enriko Avots.

Izrādē atklāsies kādas franču ģimenes pikantie noslēpumi. Varbūt ko saskatīsim arī iz savas dzīves. Režisors smejot nosaka: “Dzīve mums tāda raiba. Protams, iespējams, kāds saskatīts arī situācijas iz savas dzīves. Pārpratumi, negaidītas lietas. Nevar atklāt to, lai nezūd pārsteiguma moments.”

E. Avots ir ne tikai režisors, bet arī Albērs Lamārs, kura mājā valda sīkas viltībiņas, izlikšanās, intrigas un pārpratumi ir ikdienišķas lietas, kurās tiek iesaistīti arī Lamāra kunga dēls Luī, mājkalpotāja Žasante un sena ģimenes draudzene Matilde. Īsts noslēpums ir Lamāra kundzes mīklainā pazušana pirms daudziem gadiem. “Atslēgas cilvēks ir mīļais pulkvedis Frenks Harders, bet arī to, kas viņš ir, es nevaru atklāt. Šī ir izrāde, kuru nevar stāstīt, tā ir jāredz. Mazliet detektīvs, kas ir balstīts uz neziņu, kas notiks tālāk. Tas ir jāatklāj skatītājam,” smaidot nosaka E. Avots.

Līdz teātra sezonas noslēgumam skatītājiem ir iespēja noskatīties tikai pāris izrādes. “Pataustām, ko skatītājs grib, lai varam saprast, kā izrādi veidot. Visa izrāde ir balstīta uz skatītāju reakciju. Saprotam, ka uz katru izrādi atnāk cits skatītājs, bet mums ir jāatrod tās atslēgas vietas, lai skatītājs labi atpūstos un mēs abpusēji viens otru saprastu. Katra izrāde būs mazliet atšķirīga,” neslēpj režisors un piebilst, ka šī izrāde ir domāta tiem, kas vēlas labi pavadīt vakaru jautrās noskaņā. Nesteidzīgi atpūsties.

Pa smieklīgajiem pārpratumiem skatītāju vadīs Albērs Lamārs – Enriko Avots, Luijs Lamārs – Pēteris Galviņš, Matilde – Inta Bankoviča, Žasante – Arnita Jaunzeme un noslēpumainais, mīļais pulkvedis Frenks Harders – Imants Vekmanis.

LA.lv