Mobilā versija
-1.9°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
15. oktobris, 2014
Drukāt

Milānā zaļos Latvijas ozols (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīgā biroja “MADE arhitekti” telpās tika izstādīts neparasts makets 1:50 mērogā, kas sabiedrībai sniedz priekšstatu, kāda izskatīsies Latvijas paviljona ēka starptautiskajā izstādē “World Expo 2015”.

Izstādi, kurā pavisam piedalīsies 147 pasaules valstis, atklās 2015. gada 1. maijā Milānā (Itālija). Latvijas līdzdalību šajā nozīmīgajā pasākumā sadarbībā ar Ekonomikas ministriju organizē sabiedrība “EXPO 2015”.

No koka, stikla un metāla konstrukcijām būvētais Latvijas paviljons aptuveni 600 kvadrātmetru platībā atradīsies redzamā vietā – netālu no izstādes galvenās ieejas –, kas ļauj cerēt, ka tai būs pulka apmeklētāju, kuri varēs aplūkot un novērtēt Latvijas sasniegumus 24 gados kopš neatkarības atjaunošanas. Paredz, ka izstādi varētu apmeklēt ap 20 miljoniem cilvēku.

Latvijas paviljona ēkai būs zaļojoša ozola atveids. Ozola lapotnē būs iekārtots konferenču centrs, zem tās – ekspozīcijas telpa, bet sakņu daļā izstāžu zāles. Ekspozīcijas mērķis – parādīt pasaulei Latviju kā ekoloģiski tīru, kultūras tradīcijām bagātu un pastāvēt spējīgu valsti.

Latvijas paviljona arhitektūru un scenogrāfiju veido “MADE arhitekti” arhitekti Miķelis Putrāms un Linda Krūmiņa, mākslinieks Rolands Pēterkops, arhitektūras studijas “1PLUS1” vadītājs Mārtiņš Pīlēns.

“Ar paviljona ēkas projekta izstrādi nodarbojamies kopš šā gada sākuma. Deviņi mēneši pagāja tāpēc, ka pavasarī Milānā ar izstādes rīkotājiem un būvvaldi saskaņojām skiču projektu, bet šovasar – ēkas tehnisko projektu ar visām tajā paredzētajām inženierkomunikācijām,” skaidro Miķelis Putrāms.

Sabiedrības “EXPO 2015” pārstāve Elīna Vikmane atzīst, ka Latvijas paviljona ēka ir viens no grūtākajiem projektiem, tāpēc ka celtnei jāatbilst visām Itālijā noteiktajām būvniecības prasībām, kas dažās jomās atšķiras no Latvijā ieviestajām. “Piemēram, Itālijā ēkām, kuru konstrukcijā izmantoti kokmateriāli, jāiztur ugunsnelaime 60 minūtes, mums šādu prasību nav,” piebilst Miķelis Putrāms.

“Mums bija svarīgi parādīt pasaulei Latvijas tēlu, ko, kā nospriedām, vislabāk simbolizē zaļojošs ozols, kas, pārdzīvojis karus, okupācijas, represijas, ir dzīvs tāpat kā mūsu tauta,” saka mākslinieks Rolands Pēterkops.

Ekonomikas ministrija izsludinājusi iepirkumu konkursu, kurā noskaidros, kurš uz Milānā jau uzbūvētajiem pamatiem būvēs Latvijas paviljona ēku, uzturēs to kārtībā izstādes laikā un nojauks pēc izstādes slēgšanas. Kurš būs būvnieks, tas būs zināms nākamajā nedēļā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kaut kā gribētos redzēt šim ozolam galotni, kur putnam uzsēsties un dziesmu izdziedāt.

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+