Mobilā versija
Brīdinājums +26.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 28. maijs, 2017
20. augusts, 2015
Drukāt

Ne visām sievietēm patīk “mačo” tipa vīrieši. Mīlestība balstās genomu atšķirībās (1)

Foto - 123rf.comFoto - 123rf.com

Brazīliešu zinātnieki noskaidrojuši, ka cilvēki sev par partneriem izvēlas tos, kuru genoma uzbūve atšķiras no viņu pašu genoma uzbūves. Pētījumi apliecinājuši, ka laulātajiem biežāk nekā nejaušiem pāriem piemīt ģenētiskas atšķirības DNS daļā, kas kontrolē imūnsistēmu.

Zinātnieki salīdzināja 90 laulāto pāru un 150 nejauši saliktu pāru ģenētiskos datus, un noskaidrojās, ka laulātiem cilvēkiem šīs atšķirības, kas tieši iespaido pēcnācēju veselību, ir ievērojami lielākas. Zinātnieki uzskata, ka tādējādi sevi izpauž sevišķa evolūcijas stratēģija, kas garantē veselīgas pēcnācēju paaudzes rašanos.

Tiesa, nav iespējams pagaidām izskaidrot to, kādi signāli vienu otram piesaista ģenētiski atšķirīgus cilvēkus. Iespējams, liela loma šeit ir ķermeņa smaržai un sejas simetrijai. Tāpat noskaidrots, ka tā dēvēto attīstītāko valstu sieviešu vidū vairs sevišķi nekotējas “mačo” tipa vīrieši – tie, ar anaboliski uzpumpētiem muskuļiem, kvadrātveida apakšžokli un autoritārām manierēm. Piemēram, britu dāmas par daudzkārt pievilcīgākiem vīriešiem uzskata tos, kuriem ir pilnīgas lūpas un pietiekami sievišķīgi sejas vaibsti! To zināmā mērā apstiprinot arī brazīliešu pētījumi, kas liecina, ka, meklējot sev potenciālos partnerus, cilvēki vispirms pievērš uzmanību tiem, kuriem piemīt viņiem pašiem līdzīgas ārējās pazīmes…

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Meklēju vīrieti ar kuplām lūpām un pomādi uz tām.

Vasaras mode 2017. Desmit tendences, kuras vērts izmēģināt (1)Ārpus komforta zonas Jauna vasara, jauna mode!
Pacel kempingu nākamajā līmenī! Ģimenes ārsts un medmāsiņa uzceļ dizaina telti par 1,6 miljoniemPāris uzbūvēja apjomīgu 1,6 miljonus dolāru vērtu TELTS māju Kvīnslendas lietusmežā – un tagad guļ, skatoties uz zvaigznēm.
No iesācēja par lietpratēju: 5 padomi jaunajiem kaligrāfiemJa vēl nesen uz kaligrāfijas rakstiem lūkojāmies vēstures grāmatās un uzskatījām to par ko senatnīgu, tad jau tagad šī rakstības māksla ieguvusi teju vai modes lietas statusu.
Draugiem Facebook Twitter Google+