×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. februāris, 2012
Drukāt

Mīlestība caur vēderu

rozu_svetki_samazinata

Kurzeme šogad vilina ar gardiem un veselīgiem pasākumiem, krāšņām Rožu kāzām un mūžam enerģisko dullo Paulīni.

 

Kurzemes tūrisma asociācijas izpilddirektore Jana Bergmane lepojas, ka šogad jauns kultūrvēsturisks piedāvājums ir Padures klētij. Tajā būs skatāmas dažādas izstādes, izbaudāma latviešu tradicionālo svētku svinēšana un klētnieka Kriša pusdienas.

Saldus novada jaunums ir Veselības kūre – iepazīšanās ar medus produktiem un to dziednieciskajām īpašībām bišu dravā “Kāres” pie bitenieka Jāņa Vainovska, ārstniecības augu studēšana, tēju un augu maisījumu degustēšana pie zāļu sievas Ritas Armulikas un latviešu pirts procedūras ar relaksējošu vai dziedniecisku pērienu sertificēta pirtnieka vai pirts meistara vadībā.

Tukumā galvenais šāgada pasākums – Rožu svētki. Tie notiks no 6. līdz 8. jūlijam, kad veidos lielāko rožu vainagu un svinēs Rožu kāzas, būs rožu un zāļu tirdziņš, mākslinieki veidos rožu kurpi, Latvijas un citu valstu floristi darinās rožu kompozīcijas un sacentīsies krāšņāko rožu skulptūru veidošanā.

Talsu pusē – meža veltēm bagātajos Spāres mežos – šogad atraktīvie dabas mīļotāji varēs doties pa dullās Paulīnes pēdām – nākt ogot, iet bekot… Jau februārī Usmas ezerā paredzētas dullās Paulīnes bļitkošanas sacensības “Ar domu par sēni”, pēc tam – 12. maijā – dullās Paulīnes sēņu sēšanas svētki, un 11. augustā – Spāres IV Sēņošanas čempionāts “Pa dullās Paulīnes pēdām”.

Šogad ir Ventspils Govju parādes 10. gadskārta, kas atgādina, kā reiz populāras personas pārvērta par mākslas darbiem 26 dabiska lieluma stikla šķiedras gotiņas un izstādīja Ventspils ielās. Lielākā daļa pārdota labdarības izsolē, tādēļ pilsētā pašlaik var apskatīt tikai sešas. Starptautiskais mākslas un mecenātisma projekts “Cow parāde 2012” ventspilniekus un pilsētas viesus atkal priecēs 30. jūnijā, vienlaikus ļaujoties Ziedu dienas pasākumu baudījumam.

Sekojot daudzu pasaules pilsētu, tostarp Rīgas piemēram, arī Liepāja ir gatava atvērties katram ar visām maņām, tostarp ar garšas kārpiņām. Pašlaik vēl tikai top pilsētas īpašais kokteilis, tādēļ ikviens var līdzdarboties tā nosaukuma tapšanā, ieliekot tajā savu Liepājas izjūtu, garšu un krāsu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+