×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

Mīlestības ābols kopā ar “Viņš un Viņa”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valentīndienas noskaņās neparastais francūža Freda Ormēna un latvietes Ilzes Lejiņas duets “Viņš un Viņa” aicina uz koncertuzvedumu “Pomme d’amour”, kas no 7. līdz 14. februārim izskanēs vairākās Latvijas koncertu vietās – dzirdēsim skaistākās franču un latviešu melodijas Freda Ormēna aranžējumos.

“Viņš” ir francūzis Freds Ormēns, lielisks mūziķis, džeza saksofonists, dziesmu autors un dziedātājs. Savulaik Luksemburgā iesildījis pašu Kendiju Dalferi un Prinsa basģitāristu Leriju Grehemu, spēlējis kopā ar Meisija Pārkera bundzinieku Džmalu Tomasu. Rakstījis dziesmas saviem projektiem, kā arī pazīstamai franču dziedātājai Džesikai Markēzai. Latvijā iespēlējis saksofona solo Laimas Vaikules jaunajā albumā, gan arī vairākos jauno latviešu dziedātāju projektos.

“Viņa” ir Ilze Lejiņa, Rīgas saksofonu kvarteta soprāna saksofoniste, kura ieguvusi Lielo mūzikas balvu. Ilze ir arī slavenā Baltijas pirmā dāmu saksofona kvarteta “n[ex]t” dibinātāja un soprāna saksofoniste. Spēlējusi saksofona solo Latvijas Nacionālās operas orķestrī un Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī. Bijusi profesionālā pūtēju orķestra “Rīga” koncertmeistare. Piedalījusies dažādos internacionālos projektos ar franču, itāļu un luksemburgiešu mūziķiem.

Ilze un Freds ir duets ne tikai uz skatuves, bet arī dzīvē. Viņi iepazinās pirms astoņiem gadiem Slovēnijā Pasaules saksofonu kongresā. Kopš tās dienas viņi spēlē kopā, un romantiskais stāsts turpina plaukt dažādās Eiropas vietās – Latvijā, Francijā, Beļģijā, Vācijā, Polijā, Luksemburgā.

“Viņš un Viņa” kopā ir muzikāls uzvedums, kas ietver populārus franču šansonus, tostarp Šarla Aznavūra “Bohēmu”, Edītes Piafas “Himnu mīlestībai”, Džo Dasēna “Atvasaru” un citus, gan arī dažas latviešu tautasdziesmas mūsdienīgā aranžējumā – dueta izpildījumā skan Zigmara Liepiņa “Es atnācu uguntiņu”, Raimonda Paula “Ilgais ceļš kāpās” un Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis”. Pirms diviem gadiem duets izdeva debijas albumu “Viņš un Viņa”, kurā skanēja Freda Ormēna aranžētas kompozīcijas.

Kopš albuma iznākšanas mūziķi nav pārtraukuši koncertēt, tomēr, tuvojoties mīlestības svētkiem, sagatavojuši īpašu programmu. Mūziķu pāris atklāj, ka gaidāmajā koncertprogrammā “Pomme d’amour” jeb “Mīlestības ābols”, kas veidota Valentīna dienas noskaņās, tiek izmantots plašs instrumentu klāsts: vijole, saksofoni, ģitāra, balss, kokle, birbīne, stabule un “cilpu mašīna|, kurā tiek ierakstīts “iecilpots” pavadījums koncerta laikā. Klausītājus gaida atraktīvs, mūsdienīgs, bet reizē romantisks koncertstāsts.

 

Varbūt noder!!

Koncerti:

7. II 19.00 Carnikavas tautas namā “Ozolaine”

9. II 19.00 Alūksnes kultūras centrā

11. II 19.00 Līvānu novada kultūras centrā

12. II 19.00 Dobeles pilsētas kultūras namā

13. II 19.00 Mazsalacas novada Sēļu muižā

14. II 19.00 Rīgā teātra klubā “Austrumu robeža”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+