×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. decembris, 2012
Drukāt

Mīlestības ģenerāltīrīšana
 melodrāmā “Ceļinieki naktī”

celinieki4_db_5

Krievijas kinorežisors vairāku prēmiju laureāts Dmitrijs Astrahans Rīgas Krievu drāmas teātrī iestudējis Oļega Daņilova melodrāmu “Ceļinieki naktī” ar Tatjanu Lukašenkovu un Igoru Čerņavski galvenajās lomās.


 

Izrāde sākas ar anekdotisku situāciju jau divdesmit gadus laulātā Kuprijanovu pāra dzīvē, ko izmantojuši daudzi komēdiju autori – šoreiz gan sieva ir tā, kura pārrodas mājās un atrod vīru kopā ar jaunu svešinieci… “Tas ir stāsts par neprātīgu mīlestību, tik spēcīgām jūtām, kas spējīgas cilvēkus iznīcināt,” atklāj Tatjana Lukašenkova, kura spēlējusi galvenās lomas arī iepriekšējos D. Astrahana iestudējumos Rīgā “Vienas dienas lēdija” un “Biļete vienā virzienā”.

“Režisors neliek skatītājiem minēt rēbusus, bet veido asprātīgas izspēles, viegli uztveramus attiecību samezglojumus, radot emocionāli satraucošus mirkļus, kam līdzīgus savā mūžā droši vien piedzīvojuši daudzi no mums. Man ar Dmitriju strādāt bija gan viegli, gan grūti. Viegli tāpēc, ka viņš kā kino cilvēks precīzi zina, kādu kadru vēlas redzēt uz skatuves, un es baudīju viņa noslēpumaino spēju likt aktieriem justies kā dzīvē. Grūtības radīja ierobežotais laiks, jo režisora aizņemtības dēļ iestudējums tapa nepilna mēneša laikā,” stāsta aktrise.

Viņas partneris Igors Čerņavskis uzskata, ka jauniestudējums spilgti parāda mūžīgo cīņu starp dzimumiem, kurā nav un nevar būt uzvarētāju. Par savu rīcību katram nākas maksāt un atbildēt savai sirdsapziņai.

“Es teiktu, ka stāsts ir par lielu mīlestību, kas kaut kur ir pazudusi un, šķiet, nekad vairs neatgriezīsies. Tādēļ cilvēki izvēlas darīt to, par ko laulības sākumā pat nebūtu iedomājušies. Es kā vīrietis varu saprast, kāpēc manis atveidotais varonis nonācis tik divdomīgā situācijā, jo, atzīšos, es arī dzīvē esmu darījis visu ko. Tikai jautājums, vai mēs kādam atklājam savu alošanos un vai to, ko izdarījām, vispār vajadzēja darīt.”

Izrādes turpinājumā sieva neuzticīgo vīru pārsteidz ar vēsti, ka naktī vilciena kupejā arī viņai bijis sakars ar kādu… Satriektais laulenis metas noskaidrot, vai tas tiesa vai vienkārši vēlme viņu sāpināt, un drīz uzrodas arī liecinieki, kas, vislabāko nodomu vadīti, vēl vairāk samudžina šo lietu.

“Kā sieviete daļēji varu saprast savas varones izjūtas un atbildes reakciju, tomēr kaut kas viņā man paliek līdz galam neizprasts. Bet tāds nu ir aktiera darbs, jo jānospēlē arī tas, kam personīgi nepiekrītu. Skaista ir viņas mīlestība, taču dzīvē gan es tādu sev nevēlētos,” atzīstas T. Lukašenkova.

 

UZZIŅA

Pārējās lomās: Jakovs Rafalsons, Oļegs Teterins, Dana Čerņecova vai Anastasija Timošenko

Ilgums: 2 stundas 30 minūtes

Tuvākās izrādes: 13., 25., 26. decembrī

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+