×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2014
Drukāt

Mīlestības līkloči, kaislības strupceļi (1)

Jeruma_13

“Vai kāds var izskaidrot, kāpēc mēs mīlam vīriešus tieši par tām īpašībām, kas mūs visvairāk viņos tracina un daudzos gadījumos – kā mūsējā ar Hari – neļauj būt kopā?!” Ingas Jērumas romānā jautā Rita. Jau daudzus gadus viņa neprecējusies dzīvo kopā ar citu – labu, ģimenisku vīrieti, ko dēvē par Dārgumu, kopā audzina divus bērnus, jau vairākkārt sievietes nomainīt paspējis arī Ritas vīrs, mūžīgā grēcīgā mīlestība Harijs Pīlādzis, taču jūtas abu starpā virmo tikpat kaislīgi kā pirmās satikšanās brīdī.

Taču reiz, Ritai aizbraucot pie Harija, viņa vīru atrod uz grīdas – nepārprotami mirušu, ar mugurā iedurtu dunci, turklāt noziegums izdarīts vēl gluži nesen. Kā Ritai, kura turklāt pie mirušā pavadījusi vairākas stundas, pirms izsaukt policiju, pierādīt, ka nav vainīga mīļotā nāvē? Un kā izskaidrot tuviniekiem, kāda iemesla dēļ viņa tur vispār bijusi? Bet pats galvenais – kā atrast īsto vainīgo?

Kaut arī Margarita Grietēna patlaban pēc labi padarīta darba – romāna “Kas otram bedri rok jeb Zilās kurpītes noslēpums” – patlaban bauda pelnītu atpūtu, Inga Jēruma nekur tālu no detektīvžanra tomēr nav tikusi. “Kaut kā tā sanāk,” autore piekrīt. “Ir lasītāji, kas pārmet, ka manos detektīvromānos pilnīgi trūkst intrigas un jau uzreiz viss ir skaidrs, tomēr es atkal un atkal nonāku pie tā paša. Te gan vainojami arī mani varoņi, kuri izturas visai patvaļīgi. Un, protams, šajā gadījumā bija skaidrs, ka Rita savu mīlestību tikai tad īsti novērtēs, kad būs noticis kas neatgriezenisks.”

Kas gan varētu būt neatgriezeniskāks par nāvi, patiesi. Un, šķetinot vīra nāves noslēpumu, Ritai pietiek arī laika pārdomāt abu attiecību sarežģīto vēsturi. Var jau būt, ka jaunajai sievietei izdotos izrauties no kaislības, ar visu sirdi iekust jaunajā ģimenē, bet viņai bija lemta liktenīga atkalsatikšanās ar Hariju ugunsdzēsēju ballē…

Var jau būt, ka lasītājs uzreiz atšifrēs Harija Pīlādža nāvē vainojamo personu, toties Ingas Jērumas savērptās cilvēciskās kaislības uzmanību noturēs garantēti, tādēļ par tām vairāk neko nestāstīšu, lai nebojātu lasīšanas prieku.

Toties var piebilst, ka paralēli detektīvromāniem Inga Jēruma strādā pie grāmatām, kuras, kā teic viņa pati, “ne slavu, ne naudu nenes, bet ir jāuzraksta” – proti, kultūrvēsturiskiem un biogrāfiskiem darbiem, kas veltīti mūsu kultūras personībām. Patlaban galvenais pienākums – palīdzēt pazīstamā kino mākslinieka Gunāra Baloža autobiogrāfijas tapšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu jau gan Inga saposta tik dūšigi, ka izskatās gandrīz kā Zigrīda Stungure!

Draugiem Facebook Twitter Google+