×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. februāris, 2014
Drukāt

Mīlestības mūzika no “Dancas Ocultas”


ReklāmfotoReklāmfoto

Lielajā ģildē 12. februārī Portugāles akordeonu kvarteta “Dancas Ocultas” šovs. Mūziķu atskaņotā mūzika runā par mīlestību un liek klausītājiem aizmirst par iedienas rūpēm un raizēm.

Koncerta veidotāji atklāj: “Viens izcils akordeonists – tas ir lieliski! Taču četri izcili akordeonisti – tas ir četras reizes lieliskāk!” Jauno mūziķu kvarteta “Dancas Ocultas” māksla sajūsmina ne tikai viņu tautiešus Portugālē. Šo ansambli klausās visā pasaulē, jo tā atskaņotā mūzika runā par mīlestību.

“Kvarteta nosaukumam nav nekā kopīga ar okultismu. Tā mūziķi izgudro paši savas dejas – “slēptas”, pirms tam nebijušas, kurām iedvesma tiek smelta no tautas mūzikas, no tango “nuevo” un kamermūzikas. Impresionistiskais folks – tā varētu apzīmēt viņu skaņdarbu stilu, ko raksturo minimālisms, negaidītu pavērsienu un cēlas melanholijas pilnas skaņu gleznas. Tā ir mūzika, kas ar savu magnētismu pievelk un nelaiž vaļā,” saka koncerta veidotāji.

Viens no šo mūziķu skolotājiem – slavenais portugāļu akordeonists Gabriēls Gomess – savulaik viņiem deva viedu padomu izpētīt pašiem savu skaņu pasauli un atrast pašiem savu mūzikas valodu. Viņi sekoja meistara mācībai. Tā mūziķu sadarbība ar horeogrāfu Paulo Ribeiro un “Gulbenkian Ballet” trupu, viņu regulārās uzstāšanās starptautiskos festivālos un lielie panākumi mūzikas gadatirgū “Womex 2010”, ansamblim atnesa pasaules slavu. Viņi ir spēlējuši Vīnē, Zalcburgā, Kopenhāgenā, Luksemburgā un Budapeštā, koncertceļi veduši cauri Holandei, Taivānai, Spānijai, Itālijai, Šveicei, Vācijai… Taču galvenais – viņi ir radījuši paši savu mūzikas Visumu, kurā mēs visi jūtamies līksmi un labi.

UZZIŅA


12.II. 19.00 Lielā ģilde

Biļetes: Biļešu serviss kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv” www.bilesuserviss.lv

Cena: € 6 – 35

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+