×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. februāris, 2014
Drukāt

Mīlestības svētkos atklāj izstādi “Ieslēgts – izslēgts + feromoni”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 14. februāra līdz 15. martam Latgales Kultūrvēstures muzejā skatāma trīs mākslinieku darbu izstāde “Ieslēgts – izslēgts + feromoni”, portālu LA.lv informēja Latgales Kultūrvēstures muzeja mākslas nodaļas vadītāja Inese Dundure.

Izstādē piedalās Diāna Apele (Rēzekne) ar grafikas darbiem, Mairita un Ivo Folkmaņi (Daugavpils) ar telpiskiem objektiem.Visus trīs autorus vieno mīlestība uz izcilā 20. gadsimta mākslinieka Pablo Pikaso daiļradi, iedvesmojoties no viņa domu līkločiem un mākslinieciskās izteiksmes labirintiem. Viņa daudzpusīgā darbošanās 20. gadsimtā devusi impulsu gandrīz visiem mākslas veidiem to attīstībā brīvības un atklātības virzienā. Arī izstādes autoriem Pikaso māksla ir kā “pacelšanās tramplīns” un “atspēriena punkts” izstādē eksponēto radošo darbu tapšanā.

Diāna Apele savos linogriezuma tehnikā izpildītajos grafikas darbos akcentu liek uz gaismas un tumsas mijiedarbību, formu ekspresivitāti un tajās ietvertās kustības spriedzi. Ideja grafikas darbu sērijai “Ieslēgts – izslēgts” radās, pētot Pikaso kompozīcijas linogriezumā, kur klusās dabas neatņemama sastāvdaļa ir kāds gaismas avots.

Savukārt Mairita un Ivo Folkmaņi izstādē redzamo telpisko objektu izveidē ir iedvesmojušies no Pikaso radošā devuma tēlniecībā, formu abstrakcijas un izteiksmes brīvības. M. Folkmane un I. Folkmanis savos darbos apcer netveramo, gaistošo un saistošo cilvēku savstarpējās attiecībās, piedāvājot skatītājiem vizualizētu un telpisku sajūtu tvērumu materiālā.

Feromoni ir gaistošas ķīmiskas vielas, ko izdala dziedzeri cilvēka ādā. Tā ir īpaša smarža, kas katram no mums ir unikāla un vienreizēja. Šī smarža spēj piesaistīt vai tieši pretēji – atgrūst pretējo dzimumu, kā arī ietekmēt tā rīcību. Pastāv teorija, ka tieši feromoni ir atbildīgi par tā saukto iemīlēšanās sajūtu, kad cilvēki sāk stāstīt par tauriņu lidošanu vēderā, un arī teiciens: “Starp viņiem jūtama kaut kāda ķīmija,” nav tikai vārdi vien.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+