Mobilā versija
-0.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Pirmdiena, 11. decembris, 2017
24. decembris, 2016
Drukāt

Ja katrs teiktu patiesību, daudz kas Latvijā būtu citādi, uzskata garīdznieks

ReklāmfotoReklāmfoto

Uz kādām pārdomām Ziemassvētkos mudina garīdznieki?

Klāvs Bērziņš, LELBĀL Rīgas draudzes mācītājs: “Mums, kas ilgojamies pēc miera, ir dzimis miera princis, kā bieži sauc Kristu. Pārdomāsim vēlreiz baznīcā arvien atkārtoto, ka Dieva miers ir augstāks nekā cilvēku prāts un saprašana. Visus rosinu atklāti teikt, ko domā, nevis izvairīties vai noklusēt. Politikā jēdziens “taisnība” ir kļuvis kā gumija, bet, ja katrs teiktu patiesību un būtu atklāts, tad daudz kas Latvijā būtu citādi.”

Edvards Pavlovskis, Romas katoļu baznīcas Jelgavas diecēzes bīskaps: “Vēlu domāt par to, ka Kristus glābējs ir nācis ar mīlestību un nesis to mums. Viņš mīlējis arī tos, kuri, pēc mūsu domām, varbūt mīlestību nav pelnījuši. Mēs arī nedrīkstam šķirot, kurš ir to pelnījis un kurš ne. Mīlestība nav savtīga; savtīgs ir egoisms. Vēlu ne tāpēc mīlēt citu, ka viņš ir labs, bet gan tāpēc, ka esmu labs pats. Ja cilvēks ar kaut ko ir neapmierināts, tad nemeklēt cēloni citos, bet sevī. Vēlu, lai ikkatrs Ziemassvētkos un jaunajā gadā nestu šo nesavtīgo īsto mīlestību un lai vairojam savstarpējo saticību un saskaņu. Ja nu kāds to vien gaida, ka mums pietrūks mīlestības un ka sāksim ķīvēties, lai nākas ļoti ilgi gaidīt!”

Hanss Martins Jensons, LELB Liepājas bīskaps: “Kas gan ir Jēzus, lai mēs pēc 2000 gadiem vēl arvien svinētu viņa dzimšanas dienu? Mēdz teikt, ka bērni ir Dieva dāvana, bet šis bērns ir Dieva īpašā dāvana mums visiem. Dievs dāvā pats sevi. Viņš kļuva cilvēks, lai mēs varētu pat Dievu uzņemt savā vidū. Dievs tik ļoti gribēja būt kopā ar mums, ka Viņš sūtīja savu Dēlu pie mums, Viņš piedzima Betlēmē, uzvarēja nāvi ar savu augšāmcelšanos un dibināja Baznīcu, lai mēs varētu ar Viņu sastapties pat šodien. Tādā veidā caur Baznīcu mēs tiekam ielūgti uz Jēzus Kristus piedzimšanas svētkiem, caur Baznīcu mums tiek piedāvāts būt kopā ar dzīvo Jēzu Kristu un, ja mēs uzņemam Jēzu ticībā, Viņš arī dzīvo mūsos. Tad dzīve kļūst vērtīgāka, kļūst mūžīga un, dzīvojot kopā ar Viņu, mūsu dzīves jēga īstenojas. Re, kādas dāvanas tiek dotas!”

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Atdeva sirdi…

Saeimas deputāti Silvija Šimfa un Arvīds Platpers izstājušies no partijas “No sirds Latvijai” (“NSL”) un savu turpmāko darbību politikā saista ar Latvijas Reģionu apvienību (LRA).

“NSL” ir parlamenta opozīcijas frakcija, tajā līdz šim strādāja septiņi deputāti, bet līdz ar Šimfas un Platpera izstāšanos paliks pieci, kas ir minimālais skaits frakcijas nodibināšanai. Turklāt divi no palikušajiem nemaz nav partijas “NSL” biedri. Ja vēl kaut viens deputāts nolemtu frakciju atstāt, tā beigtu pastāvēt. Arī LRA Saeimā strādā opozīcijā, taču socioloģiskās aptaujas rāda, ka tai ir lielākas iespējas iekļūt nākamajā Saeimā nekā Ingunas Sudrabas vadītajai “NSL”.

Vai Latvijas Saeimā ir vieta partijai, kuras kongresā tiek lietota krievu valoda?
Draugiem Facebook Twitter Google+